×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Devītajā Latvijas lielākā ķirbja čempionātā jau atkal pārspēts rekords

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien, 23. oktobrī, Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau devīto gadu pēc kārtas norisinājās par tradīciju kļuvušais Latvijas lielākā ķirbja čempionāts, kur no 10 Latvijas raženākajām dārza ogām atkārtoti par uzvarētāju kļuva dagdēnietes Innas Kozlovskas 232 kilogramu smagais ķirbis, uzstādot jaunu Latvijas rekordu.

Šī gada čempionei piekāpās otrās vietas ieguvēja dagdēniete Gaļina Kozlovska, kuras izaudzētais ķirbis svēra 179 kilogramus, bet godpilnā trešā vieta tika skrundēnietes Dainas Badovskas 174 kilogramus smagajam ķirbim. Šogad konkursam pieteiktie dižķirbji nākuši no Skrundas, Jaunokras, Carnikavas, Ādažiem, Grobiņas, Kuldīgas, kā arī citām Latvijas pilsētām un novadiem.

“Esam pateicīgi Rīgas Zooloģiskajam dārzam par ilgadējo sadarbību Latvijas lielākā ķirbja čempionāta organizēšanā, kā arī dalībniekiem par ieguldītajām rūpēm dārza ogu lološanā. Priecājamies arī redzēt, ka čempionātā piedalās ģimenes, kur vecākā gada gājuma pārstāvji ķirbju audzēšanas noslēpumus nodevuši jaunākajām ģimenes atvasēm. Tāpēc ticam, ka arī nākamajā, jubilejas gadā, rekordi kritīs,” saka “Maxima Latvija” Komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

Arī šogad sacensībās par diženo dārza milžu svēršanu un mērīšanu rūpējās Latvijas lielālā ķirbju čempionāta ilggadējais patrons – spēkavīrs Raimonds Bergmanis, kuram palīgā nāca arī spēkavīrs Agris Kazeļņiks. Pēc uzvarētāju paziņošanas un svinīgās apbalvošanas ceremonijas noslēguma milzu ķirbis tika piešķirts kā kārums launagā Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem – degunlāču ģimenei, kuriem par godu ķirbis tika pildīts ar šo dzīvnieku iemīļoto kārumu – kāpuriem.

Raženākā ķirbja īpašniece balvā saņēma elektronisko dāvanu karti 350 eiro vērtībā, bet otrās un trešās vietas ieguvēji – dāvanu kartes attiecīgi 220 un 150 eiro vērtībā, kuras varēs izmantot pirkumiem veikalos “Maxima”. Visu desmit finālā iekļuvušo ķirbju īpašniekiem tika piešķirtas dāvanu kartes 70 eiro vērtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+