×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Devītajā posmā bez finiša

Dakāras rallijreida devītajā posmā Čīlē neviena no “Team Latvia” ekipāžām nav finišējušo sarakstā, tomēr šodien mūsu komanda turpina dalību desmitā posma norisē.

Dakāras rallijreida 556 kilometrus garajā devītajā posmā Čīlē no Antofagastas līdz Ikuiki elektropiedziņas “Oscar eO” mašīnai, ar kuru trasē devušies Māris Saukāns un Andris Dambis, radās vairākas tehniskas problēmas. Divreiz pārdurta riepa, lielā karstuma (ap 42 grādiem) dēļ pārkarsis ģenerators, radiatora un gaisa filtru atbrīvošana no smiltīm – tās bija problēmas, kuru novēršanā piedalījās arī otra “Team Latvia” ekipāža Antons Grigorovs/Ainārs Princis un komandu pavadošā smagā auto ekipāža. Šo problēmu novēršana aizņēma gana daudz laika un ja vēl devītā posma devītajā kontrolpunktā Saukāna/Dambja ekipāžai bija 90. rezultāts, tad finiša protokolos mūsējie vairs nebija. Tāpat kā Grigorova ekipāža un smago auto klasē braucošā pavadošā mašīna. Komandas pārstāvis Kristaps Dambis no Čīles ziņo, ka komanda dalībnieku nometni sasniegusi tikai septiņos no rīta. 

Tas gan nenozīmē, ka šis rallijreids mūsējiem beidzies. Šodien abas “Team Latvia” ekipāžas bija desmitā posma starta sarakstā un devās distancē no Ikuiki uz Čīles un Peru pierobežos pilsētu Ariku. Par devītā posma nepabeigšanu no organizatoru puses, visdrīzāk, tiks piemērots vairāku stundu sods. Kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā Stefanas Peteransels ar “Mini” mašīnu, kura karjerā jau ir deviņas uzvaras Dakāras rallijreidos – sešas motociklu klasē un trīs automašīnu klases ieskaitē.

 

DAKĀRAS RALLIJREIDS

Kopvērtējums

Automašīnas 1. S. Peteransles/Ž. Kortē (Francija, “Mini”), 2. R. Gordons/Dž. Kembels (ASV, “Hummer”) +5:58, 3. K. Holovčiks/Ž. Fortins (Polija/Beļģija) +16:49.

Motocikli. 1. S. Desprē (Francija, KTM), 2. M. Koma (Spānija, KTM) +2:28, 3. H. Rodrigezs (Portugāle, Yamaha) +44:19.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+