Ziemas sports

Devītās virāžas mīkla Altenbergā 0

Vācijas trasē Altenbergā šodien sāksies pasaules čempionāts kamaniņu sportā, kurā Latviju pārstāvēs 11 braucēji.
 Mūsu un arī citu valstu kamaniņu braucējiem treniņos lielāko izaicinājumu sagādā trases devītā virāža, skaitot no dāmu un divnieku starta.

“Tā ir atslēgas vieta,” uzskata Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga. “No vīriešu starta to var izbraukt bez grūtībām, bet ekipāžām un sievietēm nav tik liela ātruma, tāpēc kamanas nespiež klāt ledum.” Treniņos kritienus piedzīvojuši arī vairāki mūsējie, taču neviens tik smagu, lai atsacītos no līdzdalības.

Pirmo medaļu komplektu šodien sadalīs ekipāžas. Sacensības no pulksten 12 būs vērojamas TV6 tiešraidē. Pēdējos gados ierasts, ka siguldieši Juris un Andris Šici sezonai smalku putukrējumu uzliek tieši galvenajās sacensībās: sudrabs aizpērn olimpiskajās spēlēs un bronza pērnajā pasaules čempionātā. Ko līdzīgu varētu gaidīt arī šoreiz, tiesa, bez cēlmetāla pieskaņas, jo Juris visu iepriekšējo vasaru veltīja rehabilitācijai pēc maijā piedzīvotās autoavārijas. Šosezon brāļi piedalījušies trijos no septiņiem Pasaules kausa (PK) posmiem, labākais rezultāts – septītā vieta Vinterbergā.

“Treniņos mums iet visādi, bet sūdzēties nevaram. Sacensības būs interesantas, jo daudziem ir problēmas ar devīto virāžu, tostarp mums. Arī ar laika apstākļiem nevar saprast – trešdien spīdēja saule, šodien sniedziņš. Tā kā mēs braucam otrajā grupā, laika apstākļiem var būt ļoti liela nozīme,” vakar sprieda Juris Šics.

Par konkrētas vietas izcīnīšanu viņš cenšas nedomāt, galvenais ir veikt divus stabilus braucienus. “Protams, būtu ļoti apmierināts, ja iekļūtu sešniekā, taču jāsaprot reālā situācija. Neviens te nav atbraucis dot dāvanas. Arī desmitnieks būtu labs rezultāts.” Startu brāļi rauj ar pilnu spēku, un PK posmos ar katru reizi bija labāks rezultāts. “Tendence ir progresīva, strādājuši esam. Tomēr forma jau nav tāda kā pirms gada. Pēc rehabilitācijas treniņus sāku tikai septembra beigās, bet konkurenti jau aprīlī,” skaidro Juris Šics.

Šodien startēs arī Andrejs Bērze un Uldis Logins, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš. Vīriešu sacensībās rīt – Inārs Kivlenieks, Mārtiņš Rubenis un Kaspars Mauriņš. Svētdien sacentīsies dāmas, arī Maija un Elīza Tīrumas. Maijai šī sezona ir ļoti samocīta, un arī Altenbergā neklājoties viegli, taču viņa apņēmusies parādīt iespējami labāko rezultātu. Jāliek lietā gribasspēks un pieredze.

Pasaules čempionātā deserts būs komandu sacensības stafetē. Mūsu treneri vēl nav lēmuši, kuri braucēji tajā piedalīsies.

Čempionāta saimniekiem vāciešiem, kuri faktiski kontrolē visus tehniskos noteikumus, publiski sākuši iebilst krievi, tādēļ, iespējams, Vācijas dominance kamaniņu sportā pārskatāmā nākotnē vairs nebūs tik izteikta. Bet šoreiz Altenbergā trases saimnieki droši vien noplūks gandrīz visus augļus.

 

LA.lv