×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. aprīlis, 2012
Drukāt

Dezertieriem piesprieda nāves sodus

Melīgā krievu propaganda apgalvo, ka latviešu leģionāri esot cīnījušies par nacistiskās Lielvācijas uzvaru, nevis Latvijas brīvību.

Nožēlojami, ka to atkārtoja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa 21. marta raidījumā “Krustpunktā”: “…neatkarīgu Latviju nesolīja ne vācu, ne padomju vara. Viņi nav ne varoņi, ne noziedznieki.”

Patiesība ir citāda. Vācu laika laikrakstā “Tēvija” var lasīt, ka leģionāru cīņā pret boļševikiem nodrošina latviešiem paliekamu vietu jaunā Eiropā. Tika izplatītas skrejlapas frontē, kas vēstīja: “Jūs cīnāties par brīvu, neatkarīgu Latviju”.

Kamēr beigu posmā tika dibināta Latvijas nacionālā padome (LNP), kā arī Pagaidu valdība, kā prezidents bija paredzēts pulkvedis Osis. Pret dezertieriem vācieši vērsās bargi, piespriežot nāves sodus. Kā liecināja Liepājas karostas cietumā ieslodzītais Teodors Ruperts, laikā no 1944. gada augusta līdz apmēram 1945. gada februārim kopā ar leģionāriem sodīti arī krievu spiegi un nogrēkojušies vācu karavīri, aptuveni ap 100 cilvēku. Viņš ar pārinieku veicis kaprača darbu. Liepājas muzejā glabājas uz nāvi notiesātā leģionāra Krotnieka vēstule.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+