Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
4. augusts, 2013
Drukāt

Dezinformācijas apjoms un krāpšanu skaits turpmāk pieaugs

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Baumu, provokāciju, apzinātas dezinformācijas un krāpšanu skaits arī turpmāk augs atbilstoši sociālo tīklu popularitātei, atklāja Valsts policijā (VP). VP šogad ziemā atbildīgajai Saeimas komisijai nosūtīja savas prognozes par kibernoziegumiem, kurās secināts, ka komersantiem, aktīvāk izmantojot tehnoloģijas un e-komerciju, pieaug komercnoslēpuma, krāpšanas, mājaslapas uzlaušanas un datorpirātisma riski.

Attīstoties Latvijas interneta segmenta ātrumiem un kvalitātei, samazinoties izdevumiem, pieaug arī nelegāla satura izplatīšanas un šādu nodarījumu atbalstīšanas riski, piemēram, bērnu seksuālās izmantošanas materiālu un datorvīrusu izplatīšana.

Cirkulējošās informācijas kapacitātes pieaugums, datortīklu un lietotāju attīstība, piekļuves vienkāršošana savukārt būtiski paaugstina datu “nolaupīšanas” un bojāšanas iespējamību. Šī attīstība paaugstina rasisma un ksenofobijas materiālu izplatīšanas, sabiedrības domas manipulāciju, baumu izplatīšanas par finansiālo stāvokli un citus riskus.

VP arī secinājusi, ka pieaug mobilo telefonu drošības riski, piemēram, pieauguši draudi un noziedznieku interese par “Android” operētājsistēmas ievainojamību, divdimensionālā svītrkoda izmantošana krāpniecisko darbību veikšanai.

Policija atzīst, ka ir sarežģīti un brīžiem pat neiespējami noteikt nozieguma izdarīšanas vietu. Pārkāpējs var atrasties vienā valstī, cietušais – otrā, elektroniskie pierādījumi var būt uzglabāti trešajā, bet pārkāpēja līdzdalībnieki var atrasties ceturtajā valstī. Kibernoziegumu apkarošanai ir nepieciešamas īpašas zināšanas un pieredze.

Palielinoties informācijas izplatībai par pasaulē notikušajām traģēdijām un nelaimēm, noziedznieki aizvien biežāk pielieto metodi, kas tiek balstīta uz cilvēku iejūtību krīzes, traģēdijas vai haosa laikā, kad interneta lietotājs tiek maldināts par kādu labdarības vai citu pasākumu.

Policijas prakse liecina, ka kibernoziedznieku motivācija galvenokārt ir saistīta ar materiāla labuma gūšanu vai ažiotāžas radīšanu, norāda VP.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+