×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. augusts, 2013
Drukāt

Diānu nogalināja snaiperis? Izmeklē jaunas versijas par princeses nāvi (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britu policija sākusi izmeklēt nesen saņemtu jaunu informāciju, kas liecinot, ka Velsas princesi Diānu, troņmantnieka prinča Čārlza bijušo sievu un prinču Viljama un Harija māti, kura gāja bojā autokatastrofā Parīzē 1997. gada 31. augustā, nogalinājusi kāda britu militārpersona. 


Šo informāciju, kas negaidīti uzpeldēja tiesas prāvā pret seržantu Deniju Naitingeilu, britu armijas īpašās vienības (SAS) snaiperi, kas notiesāts par nelikumīgu ieroču glabāšanu, Skotlendjardam sniegusi Karaliskā militārā policija, raksta avīze “The Daily Telegraph”. Naitingeila guļamistabā atrasta nereģistrēta pistole un 338 patronas. Skotlendjardam iesniegto dokumentu mapē ir apgalvojums, ka “aiz princeses Diānas nāves bija SAS”. Skotlendjarda pārstāvis atteicies komentēt saņemto dokumentu saturu un to izcelsmi, bet apstiprinājis, ka policijas detektīvi izvērtēs šo informāciju, lai noteiktu, vai būtu pamats sākt izmeklēšanu lietā par Diānas, viņas drauga Dodi Fajeda un šofera Anrī Pola nogalināšanu. Skotlendjards uzsvēris, ka netiek atsākta agrāk veiktā izmeklēšana par traģēdiju Parīzē, kad tika secināts, ka nav pierādījumu par slepkavību. Zvērināto žūrija secināja, ka notikusi “nelikumīga nogalināšana mersedesa un tam sekojošo transportlīdzekļu vadītāju neuzmanīgas braukšanas dēļ”. 2008. gadā veiktajā papildu izmeklēšanā par Diānas un Dodi nāves apstākļiem netika gūts apstiprinājums, ka viņi nogalināti, kā to apgalvo Dodi tēvs Mohameds Fajeds un sazvērestību teorijas piekritēji. Policijas paziņojums par izmeklēšanas atsākšanu šajā lietā sakarā ar jaunu informāciju varētu liecināt par tās svarīgumu traģēdijas aizkulišu atklāšanā, atzīmē “DT”.

Informācija esot saņemta no kāda SAS karavīra N., kurš bija galvenais liecinieks seržanta Naitingeila prāvā, bijušās sievas vecākiem. Arī pats N. tika tiesāts par nelikumīgu ieroču glabāšanu. Viņa šķirtās sievas vecāki vēstulē SAS vienības komandierim apgalvoja, ka karavīrs teicis sievai, ka vienība sarīkojusi princeses nāvi un tas ticis noslēpts.

Jaunā informācija saņemta nepilnas divas nedēļas pirms 16. gadskārtas kopš Diānas un viņas drauga Dodi nāves autoavārijā Parīzes tunelī. Britu karaļnams paziņojis, ka Diānas dēli Viljams un Harijs nesniegs komentārus. No komentāriem atteikusies arī Britānijas Aizsardzības ministrija, kas pārrauga SAS darbību. Mohameda Fajeda pārstāvis izteicies, ka Dodi tēvs “ar interesi gaida rezultātus un cer, ka policija enerģiski izmeklēs jauno informāciju”. Iepriekšējā izmeklēšana un aptuveni 250 liecinieku uzklausīšana ilga vairākus gadus un kopumā britu nodokļu maksātājiem izmaksāja aptuveni 12,5 miljonus mārciņu, neskaitot miljonāra Fajeda veiktās privātās izmeklēšanas izdevumus.

 

Fakti auto_PIERRE_BOUSSEL_AFP_8

* 1997. gada 31. augustā princese Diāna un viņas draugs Dodi, kā arī viņu šoferis Anrī Pols gāja bojā, viņa vadītajam auto “Mercedes S 280” ietriecoties tuneļa sienā Parīzē. Miesassargs Trevors Rīss-Džons tika smagi ievainots, bet izdzīvoja. Vairāki fotogrāfi, kas sekoja Diānas auto, tika nopratināti policijā.

* 1997. gada 1. septembrī publiskotā analīze liecināja, ka Anrī Pols bijis alkohola reibumā. 1997. gada 2. septembrī franču prokurori sāka avārijas izmeklēšanu. Dodi tēvs Mohameds Fajeds iesniedza civilprasību Parīzes tiesā un pieprasīja paplašināt izmeklēšanu, iekļaujot varbūtējas apsūdzības Dodi un Diānas privātās dzīves aizskārumā.

* 1997. gada 6. septembrī Vestminsteras abatijā notika princeses Diānas bēru ceremonija, ko vēroja miljoniem cilvēku visā pasaulē.

* 1997. gada 17. septembrī pēc avarējušā auto atlūzu izpētes konstatēts, ka sadursmē bijis iesaistīts balts “Fiat Uno”. Parīzes policija pārbaudīja aptuveni 40 000 šādu auto īpašniekus, taču nesekmīgi.

* 1998. gada martā M. Fajeds paziņoja izmeklētājiem par savām aizdomām, ka avārija bijusi daļa no sazvērestības, ko izplānojis britu izlūkdienests MI6, lai nogalinātu Diānu.

* 1999. gada septembrī Francijas tiesa secināja, ka Diāna un Dodi tika nogalināti, jo viņu šoferis Anrī Pols braucis pārāk ātri un atradies alkohola un antidepresantu ietekmē. Fotogrāfi tika formāli attaisnoti apsūdzībā slepkavībā.

* 2000. gada jūlijā Fajeds zaudēja Augstākās tiesas prāvā par avārijas izmeklēšanas turpināšanu.

* 2001. gada novembrī Fajeds zaudēja prasībā par 100 000 mārciņu kompensāciju par, viņaprāt, kļūdaini veikto Diānas nāves izmeklēšanu.

* 2003. gada oktobrī trīs fotogrāfi, kas fotografēja Diānu un Dodi avārijas vietā, tika apsūdzēti privātuma pārkāpšanā, bet pēc mēneša viņus attaisnoja.

* 2004. gada 6. janvārī tika atsākta Diānas un Dodi nāves apstākļu izmeklēšana, taču atlikta. Laikrakstā “The Daily Mirror” publicēta Diānas vēstule, kas rakstīta desmit mēnešus pirms viņas nāves, savam bijušajam kalpotājam Polam Burelam, kurā viņa apgalvo, ka viņas bijušais vīrs princis Čārlzs zvērējis nogalināt viņu autokatastrofā.

* 2004. gada 7. janvārī bijušais karaļnama tiesu medicīnas eksperts Džons Bērtons, kas bija klāt princeses autopsijā, paziņoja, ka viņai nav bijusi grūtniecība avārijas brīdī.

* 2004. gada augustā Francijas tiesa izdeva rīkojumu sākt jaunu izmeklēšanu Anrī Pola lietā, jo viņa vecāki iesnieguši prasību, ka alkohola un narkotiku klātbūtnes analīzes viņa organismā ir viltotas.

* 2005. gada maijā britu detektīvi noklaušināja Britānijas iekšējā izlūkdienesta MI5 vadītāju Elizu Maingemu-Buleri un ārējā izlūkdienesta vadītāju Džonu Skārletu par autoavāriju Parīzē.

* 2005. gada decembrī Lordu palātas tiesnesis Stīvenss noklaušināja princi Čārlzu.

* 2006. gada jūlijā karaļnama tiesu medicīnas eksperts Maikls Bērdžess atsacījās turpināt izmeklēšanu, jo viņam esot liela un pastāvīga darba slodze.

* 2006. gada decembrī tiesnesis Stīvenss paziņoja, ka nav bijusi sazvērestība nogalināt princesi un viņas draugu. Stīvensa ziņojumā secināts, ka pāris un viņu šoferis Anrī Pols miruši parastā autokatastrofā Parīzes tunelī 1997. gada augustā. Stīvenss uzsvēris, ka princese, iespējams, būtu avārijā izdzīvojusi, ja būtu piesprādzējusies.

Avots: “DailyMail”

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Par šo jau pašā sākumā runāja, ka vecais mērglis pasūtījis Atbildēt

  2004. gada 6. janvārī tika atsākta Diānas un Dodi nāves apstākļu izmeklēšana, taču atlikta. Laikrakstā “The Daily Mirror” publicēta Diānas vēstule, kas rakstīta desmit mēnešus pirms viņas nāves, savam bijušajam kalpotājam Polam Burelam, kurā viņa apgalvo, ka viņas bijušais vīrs princis Čārlzs zvērējis nogalināt viņu autokatastrofā.
  Vecais mērglis, tagad vazājas pa pasauli, lai tikai Diānas dēls princis Viljams nekļūtu par karali!
  Vecais mērglis redz grib būt karalis!

 2. Sekoju līdzi notikumiem Atbildēt

  1997. gada 17. septembrī pēc avarējušā auto atlūzu izpētes konstatēts, ka sadursmē bijis iesaistīts …balts “Fiat Uno”. Parīzes policija pārbaudīja aptuveni 40 000 šādu auto īpašniekus, taču nesekmīgi.
  =============================
  MIESASSARGS, kurš …izdzīvoja, protams neredzēja KĀDS auto traucas PRETĪ un tieši purnā, vai ne?
  Tā bija vistiešākā …princeses Diānas …SLEPKAVĪBA… Jau MELI, ka šoferis it kā bijis “dzēris”, ko tuvinieki kategoriski NOLIEDZA, jo atbildīgi izturējies pret saviem pienākumiem, jau izraisa LIELAS ŠAUBAS par godīgu izmeklēšanu …

 3. Visticamāk,ka slepkava ir no karalienes Elizabetes 2. apsardzes,vai vēl kāda īpašā dienesta virsniekiem.
  “Vecajai” Diāna bija kā dadzis acī,tādēļ arī novāca…Simply!

 4. Šoferis nojauta par uzbrukumu un bija pārbijies, bet nu NEKĀDU NARKOTIKU VAI ALKOHOLU NEBIJA LIETOJIS. Arī pāris nebija lietojuši neko un jutās labi un priecīgi.
  Nekad nekas vairs netiks apslēpts,cita lieta ,vai ļaudīm patiks traucēties , atrauties no sava ego.

 5. Princis Čārlzs ir bijis daudzreiz mūku valstībā- Atona kalnā. Kāds latviešu mūks, kas tur dzīvo, ir saņēmis no tā dāvanā- mazu kaķēnu. Šis kaķēns, ja runātu, izstāstītu visu, ko slēpj princa Čārlza dvēsele. Meklējiet
  kaķēnu, un tad rakstiet visu patiesību!:)

Draugiem Facebook Twitter Google+