×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Diasporas latviešiem iecerēta tālmācības programma latviešu valodas un vēstures apguvei (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Latviešu valodas aģentūra tuvākajā laikā apņēmušās sākt darbu pie tālmācības programmas, kas dos iespēju neatkarīgi no dzīvesvietas un līdzšinējās mācību pieredzes apgūt latviešu valodu un, iespējams, arī literatūru un kultūras vēsturi.

Paredzēts, ka darbs tiks sākts drīzumā, par pamatu ņemot pēc IZM un Amerikas Latviešu apvienības Izglītības nozares pārstāvju tikšanās laikā izstrādātu tālmācības koncepciju, kas nodrošinātu latviešu valodas apguves iespēju dažādiem vecumiem un zināšanu līmeņiem.

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA), trešdien tiekoties ar izglītības ministri, atzinīgi novērtēja ieceres par tālmācības programmu diasporas latviešiem, aģentūru BNS informēja apvienības pārstāvis Jānis Andersons.

PBLA pārstāvji uzskata, ka programmai jābūt piemērotai gan skolēniem latviešu valodas nedēļas nogales skolās, gan atsevišķiem interesentiem jebkurā kontinentā.

Ar izglītības ministre trešdien tikās PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis, PBLA Izglītības padomes izpilddirektore Anta Spunde, PBLA Izglītības padomes pārstāve ASV Dace Mažeika un Eiropas diasporas izglītības koordinators Māris Pūlis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā ir vecāku atbildība. Labāk šo naudu izlietot Latvijā, kur vajadzību netrūkst.

Draugiem Facebook Twitter Google+