×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Dibina biedrību Jāņa Dūmiņa piemiņai

Foto - LETAFoto - LETA

2012. gada 19. decembrī ir nodibināta Biedrība „Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai”, kuras dibinātāji ir Maestro Jāņa Dūmiņa vadītā Kora „Rīga” bijušie dziedātāji.

Biedrības mērķis ir sekmēt izcilā latviešu diriģenta, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ilggadējā profesora, maestro Jāņa Dūmiņa dzīves un daudzpusīgās muzikālās darbības izpēti, popularizēšanu, radošā mantojuma un piemiņas saglabāšanu, kā arī rūpēties par nepieciešamo finanšu un citu resursu piesaistīšanu šo mērķu īstenošanai.

Jānis Dūmiņš mūžībā aizgāja 2011. gada 15. oktobrī. Viņš bija daudzkārtējs Vispārējo latviešu dziesmu svētku virsdiriģents, kā arī Goda virsdiriģents Rīgas 800 gadu (2001), XXIII (2003) un XXIV (2008) Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas Komisijas loceklis, Teodora Reitera fonda Goda biedrs, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (1996), Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis (1997).

Izcilā kordiriģenta dziļi aizrautīgais žests ir vadījis un iedvesmojis tūkstošus Latvijas kora dziedātāju uz kora mākslas virsotnēm, sajūsminājis un priecējis koncertu publiku ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām. J. Dūmiņa vadībā daudzi jauni cilvēki ir kļuvuši par kora diriģentiem un viņa darba turpinātājiem latviešu kora mākslas attīstībā.

Par savu pirmo uzdevumu biedrība ir izvirzījusi atbalstu pieminekļa uzstādīšanai Jāņa Dūmiņa atdusas vietā – Baldones kapos. Darbs pie pieminekļa izveidošanas ir uzsākts. Iecerēts lūgt Dziesmusvētku organizēšanas komiteju iekļaut pieminekļa atklāšanu Dziesmusvētku norises programmā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+