×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. marts, 2012
Drukāt

Dibinās biedrību cīņai pret ārvalstu cūkkopjiem

ruksi2

Sestdien, 10.martā, Bauskā, pulcējoties 80 interesentiem, pieņemts lēmums par sabiedriskas organizācijas dibināšanu, kas cīnīsies pret ārvalstu, īpaši dāņu, uzņēmēju ienākšanu Latvijas cūkkopības biznesā.

Par organizācijas dibināšanu vienbalsīgi nobalsojuši visi sapulces dalībnieki, aģentūrai LETA pastāstīja zemnieku saimniecības “Bites” saimniece un organizācijas dibināšanas iniciatore Inese Bartuševica.

Jaunās organizācijas nosaukums tiks meklēts konkursa kārtībā, kas ilgs nedēļu. Savukārt pirmie veicamie darbi būs problēmu un vēlmju apzināšanas, kas pēc apkopošanas tiks prezentēti Zemkopības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem.

Lai arī sestdien sabiedriskās organizācijas dibināšanas pasākumā bija aicināti piedalīties VARAM un Zemkopības ministrijas pārstāvji, neviens no šīm atbildīgajām institūcijām Bauskā neieradās, atzīmēja Bartuševica.

Nevalstiskās organizācijas dibinātāji atzīmē, ka lielo cūku fermu biznesa attīstīšana īpaši aktuāla kļuvusi pēdējo gadu laikā, kad lieli ārvalstu cūkkopji savu biznesu mēģina pārcelt uz Latviju un Lietuvu, radot negatīvu ietekmi uz vidi, pasliktinot ekoloģisko stāvokli, iedzīvotāju dzīves apstākļus un veselību. Šo iemeslu dēļ aktīvie Bauskas un apkārtnes iedzīvotāji ierosinājuši dibināt sabiedrisku organizāciju ar mērķi cīnīties pret lielo cūkkopju patvaļu Latvijā.

Organizācijas dibināšanas reizē pieņemta arī rezolūcija, kas paredz prasību nepieļaut cūku fermu būvniecību virs 3000 nobarojamām cūkām un 1000 sivēniem, uzlikt par pienākumu projekta īstenotājam detalizēti informēt novada iedzīvotājus par projekta iecerēm, nepieļaut fermu būvniecību bez attīrīšanas iekārtu un gaisa filtrācijas iekārtu uzstādīšanas, nepieļaut fermu un kompleksu projektēšanu un celtniecību bez piebraucamo ceļu uzbūvēšanas un sakārtošanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+