×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

Dibināta “Attīstības finanšu institūcija”, valdes priekšsēdētājs – Jānis Pone

LETALETA

2013.gada decembra beigās dibināta AS “Attīstības finanšu institūcija”, kuras valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Valsts kases pārvaldnieka vietnieks Jānis Pone.

“Attīstības finanšu institūcijas” padomē atbilstoši Ministru kabineta lēmumam ir pārstāvēta Finanšu ministrija (FM), Ekonomikas ministrija un Zemkopības ministrija. Padomes priekšsēdētāja ir FM valsts sekretāra vietniece Līga Kļaviņa. Padomes locekļu amatos strādā Ekonomikas ministrijas Eiropas Savienības fondu ieviešanas departamenta direktora vietnieks Gatis Sniedziņš un Zemkopības ministrijas valsts sekretāres vietnieks Jānis Šnore.

“Attīstības finanšu institūcijas” reģistrētais pamatkapitāls ir 400 310 lati (569 590 eiro).

Valdība pērn 17.decembrī nolēma izveidot “Attīstības finanšu institūciju”. Tās izveide notiek divu pakāpju struktūrā – sākotnēji tiek izveidots koncerns ar tajā ietilpstošo mātessabiedrību, bet vēlāk pakāpeniski šajā koncernā iesaistīsies “Latvijas Attīstības finanšu institūcija ”Altum””, kā arī “Latvijas Garantiju aģentūra” un “Lauku attīstības fonds”.

FM Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis informēja, ka esošo trīs institūciju – “Latvijas Attīstības finanšu institūcija “Altum””, “Latvijas Garantiju aģentūra”, “Lauku attīstības fonds” – apvienošanas risinājums tiks īstenots līdz 2014.gada beigām.

Jauno finanšu instrumentu atbalsta programmu izstrāde tiks veikta pēc padziļinātas situācijas analīzes par finanšu instrumentu programmu pieprasījumu, kas tiks saskaņota ar finanšu instrumentu valsts atbalsta programmu koordinācijas konsultatīvo padomi ne vēlāk kā šā gada pirmajā ceturksnī, informēja Jarockis.

“Firmas.lv” informācija rāda, ka 10.janvārī reģistrēta arī valsts AS “Latvijas Hipotēku un zemes banka” nosaukuma maiņa uz valsts AS “Latvijas Attīstības finanšu institūcija “Altum””.

“Latvijas Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” apmaksātais pamatkapitāls ir 308,196 miljoni eiro. Uzņēmuma valdē turpina strādāt priekšsēdētājs Rolands Paņko un valdes locekļi Gints Āboltiņš, Jēkabs Krieviņš, Baiba Brigmane. Atšķirībā no “Latvijas Hipotēku un zemes bankas” jaunajai institūcijai nav padomes. Šai juridiskai personai nav paredzēts veidot padomi, informēja Jarockis.

Kā ziņots, 2013.gada 9.decembrī akcionārs lēma par “Latvijas Hipotēku un zemes bankas” atteikšanos no kredītiestādes licences, un Finanšu un kapitāla tirgus komisija 19.decembrī to apstiprināja. No 2014.gada sākuma uzņēmums strādā ar nosaukumu “Latvijas Attīstības finanšu institūcija ”Altum””.

“Altum” patlaban ir deviņas filiāles un 18 Attīstības programmu konsultāciju centri Latvijas reģionos.

Nosaukumu “Altum” kopš 2005.gada nesusi “Latvijas Hipotēku un zemes bankas” struktūrvienība, kas nodalīti no komerciālajiem pakalpojumiem nodarbojās ar valsts atbalsta programmu īstenošanu. Ar jauno nosaukumu “Altum” finanšu institūcija turpinās īstenot valsts atbalsta programmas, finansējot mazo un vidējo uzņēmumu attīstību, veicinot uzņēmējdarbības sākšanu un atbalstot citas uzņēmējdarbības jomas, ar mērķi uzlabot Latvijas ekonomikas efektivitāti un līdz ar to arī iedzīvotāju dzīves līmeni. Kā “Altum” finanšu institūcija iekļausies topošajā vienotajā attīstības finanšu institūcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+