×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Dibināta jauna ārstu un speciālistu asociācija, lai palīdzētu HIV/AIDS, hepatītu u.c. slimību gadījumos

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Vairāki Latvijā atzīti hepatologi, infektologi un HIV/AIDS speciālisti – Dr. med. Ieva Tolmane, Dr. Inga Januškeviča, Dr. med. Baiba Rozentāle un citi, apvienojušies, izveidojot jaunu organizāciju „Latvijas Infektologu, Hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociācija” (LIHHASA), lai rūpētos par to, ka pacientiem Latvijā ir pieejama pasaulē jaunākā terapija, zinošākie medicīnas profesionāļi un tiek izmantotas pasaulē pieejamās ārstēšanas metodes HIV un AIDS jomā, infektoloģijā un hepatoloģijā, t.sk. aknu transplantācija.

18. jūnijā ar rakstisku Veselības ministra Gunta Belēviča uzrunu tika atklāta asociācijas pirmā sēde.

Asociācija apvienos un izglītos medicīnas profesionāļus, kuri regulāri seko inovācijām pasaulē infektoloģijā, hepatoloģijā, HIV un AIDS jomā. LIHHASA izglītos un informēs starpdisciplināros medicīnas profesionāļus, pacientus un plašu sabiedrību, lai veicinātu izpratni par infektoloģiju, hepatoloģiju un HIV/AIDS jomu. Asociācija informēs valsts institūcijas, sabiedriskās organizācijas un sabiedrību par jaunākajām ārstēšanas metodēm, pēdējiem pētījumu datiem un inovācijām terapijās.

„Ar asociācijas palīdzību vēlamies veicināt informācijas apmaiņu starp nozares speciālistiem par jaunākajiem medicīnas sasniegumiem,” informē asociācijas prezidente, Dr. med. Ieva Tolmane. „Asociācija nepieciešama, lai cīnītos par nozares pacientiem, tiem nodrošinātu vislabāko nepieciešamo ārstēšanu, diagnostiku, jo ne vienmēr pasaulē pieejamais ir pieejams mums, kā arī, lai aizstāvētu ārstu speciālistu intereses.”

Asociācijā ir aicināts iestāties ikviens medicīnas speciālists. Pieteikumu iespējams aizpildīt arī elektroniski: http://www.infekcija.lv/par-mums/iestaties-asociacija/. Tuvākās LIHHASA sēdes paredzētas rudenī.

Plašāku informāciju ārstiem, kā arī pacientiem un līdzcilvēkiem par asociāciju un infekcijas slimībām, lasiet jaunizveidotajā interneta vietnē www.infekcija.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+