×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Diedzējam kartupeļu stādus uz palodzes

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Domājot par to, ko vajadzēs un gribēsies stādīt dārzā, der sākt sēšanu un diedzēšanu. Šim nolūkam izmanto palodzi vai apsildāmu lecekti, ko var iegādāties vai izgatavot pats.


 

Var sākt pētīt sēklu katalogus. Lielai daļai sēklu būs nepieciešams ilgs laiks, lai tās pietiekami attīstītos un būtu gatavas pārstādīšanai dārzā. Vasaras puķu sēšana prasa darbu un taupa naudu. Februārī var sēt arī zemenes, rozmarīnu, selerijas, artišokus.

Ja vēlas iegūt agru pirmo kartupeļu ražu, februāra otrajā pusē ieteicams izdiedzēt kādu no agrajām šķirnēm.

Sākot sildīt augsni, kādā siltā dienā uz dobes, kurā stādīs agros kartupeļus, saliek komposta slāni. Tam pārsedz caurspīdīgu polietilēna plēvi (melnā plēve siltumu atstaros atpakaļ gaisā), caur kuru saule sasildīs augsni. Ja iepriekšējā gadā kartupeļus bojājuši daudzkāji vai kāpuri, kompostu labāk nelikt, pietiek ar plēvi. Martā varēs iedēstīt pirmos kartupeļus un pārsegt ar plēvi, lai pasargātu no salnām. Kad parādīsies pirmie dzinumi, plēvi paceļ un pārklāj pāri stīpām, kas uzliktas uz vagām. Ja gaidāms stiprs sals, dobi pārsedz ar izolācijas materiālu. Sākumam droši var izmēģināt vienu vagu. Audzējot kartupeļus uz balkona vai nelielā dārziņā, noder šāda metode. Kartupeli iestāda podā, dēstu maisiņā vai kastē ar kapilāru tīklu un novieto spilgtā gaismā, lai tas neciestu no gaismas trūkuma. Kad salnas vairs nedraud, kartupeli izņem no poda un iestāda dārzā. Dēstu maisiņus var novietot vienu virs otra. Izgriež caurumu pirmā maisiņa apakšdaļā un otra maisiņa augšdaļā, lai kartupeļa saknes var iesniegties dziļākā slānī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+