Mobilā versija
+1.6°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
17. septembris, 2014
Drukāt

“Dienā bez auto” norisināsies velobraucieni un zibakcijas

LETALETA

Eiropas Mobilitātes nedēļas noslēgumā jau tradicionāli norisināsies akcija “Diena bez auto”, kuras laikā ikviens autovadītājs aicināts vismaz vienu dienu atteikties no automašīnas izmantošanas un tās vietā izvēlēties videi un veselībai draudzīgākas pārvietošanās iespējas, informē projekta vadītāja Anete Kārkliņa.

Biedrība Latvijas Zaļā kustība šogad ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu akciju organizē Valmierā, Ventspilī un Kuldīgā, kur 22. septembrī norisināsies velosipēdistu vienības brauciens, kā arī zibakcija.

Valmierā pulcēšanās plānota plkst.16 pie Kultūras centra, Rīgas ielā 10, Ventspilī plkst.17 Reņķa dārza centrālajā aplī, bet Kuldīgā – plkst. 17:30 Rātslaukumā. No šīm vietām velosipēdisti pa pilsētas ielām dosies vienības braucienā, kas noslēgsies ar zibakciju un vēstījumu, ka iela pieder un tajā pietiek vietas visiem. Pasākuma laikā izlozēs iepriekš izsludinātā fotokonkursa uzvarētājus.
 
“Ar “Diena bez auto” Latvijas Zaļā kustība atgādina, ka iela var sniegt vienlīdzīgas iespējas ērti pārvietoties gan kājāmgājējiem, gan auto braucējiem, gan tiem, kas pārvietojas ar sabiedrisko transportu, velosipēdu, skrejriteņiem vai citiem vēl šobrīd ne tik populāriem transporta līdzekļiem. Ir svarīgi atcerēties, ka ar savu izvēli ietekmējam arī gaisa kvalitāti, kas  nopietni ietekmē gan mūsu pašu, gan apkārtējo veselību,” uzsver Kārkliņa.
 
Eiropas Mobilitātes nedēļas tradīcija aizsākās 1998. gadā Francijā ar “Dienu bez auto”. Šogad savu dalību dažādās akcijās oficiāli ir pieteikušas teju 1800 pilsētas 74 valstīs, tostarp arī ārpus Eiropas robežām. Latvijā “Diena bez auto” tiek rīkota astoņās pilsētās.
 

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+