Dabā
Laika ziņas

Diena būs pārsvarā saulaina. Saglabājas augsta ultravioletā radiācija 16

Foto – Shutterstock

Svētdien Latvijā gaidāms sauss un lielākoties saulains laiks, vairāk mākoņu būs Rietumlatvijā.

Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš, Kurzemē arī ziemeļrietumu vējš.

Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +18..+20 grādiem valsts austrumos līdz +23..+24 grādiem daļā Kurzemes un Zemgales, bet Kurzemes piekrastē vietām būs tikai +14 grādu.

Rīgā gaidāms sauss un saulains laiks, brīžiem blāvāka saule. Nelielu ziemeļaustrumu vēju nomainīs mērens ziemeļu vējš. Gaisa temperatūra būs +21 grāds, pie jūras +17 grādu.

Laikapstākļus nosaka paaugstināta spiediena apgabals, pār valsts rietumiem stiepjas atmosfēras fronte. Gaisa spiediens 762-764 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Saglabājas augsta ultravioletā radiācija, tādēļ dienas vidū nav ieteicams ilgstoši sauļoties. Saule visspožāk spīd zenītā, Rīgā tas ir plkst.13:20.

Svētdienas rīts silts un daudzviet saulains

Svētdienas rītā Latvijā mākoņi daļēji klāj debesis, nav būtisku nokrišņu un daudzviet spoži spīd saule, liecina meteoroloģiskā informācija.

Saulainākais rīts ir Vidzemē un Latgalē. Pūš lēns vējš, Austrumlatvijā – mērens ziemeļaustrumu vējš.

Gaisa temperatūra paaugstinās; saullēktā tā bija +9..+14 grādu.

Rīgā mākoņains rīts, pūš lēns ziemeļaustrumu vējš, gaisa temperatūra +15..+16 grādu.

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien Latvijā bija +25..+27 grādi, piekrastē +20..+24 grādi. Kolkā ar +23,6 grādiem tika pārspēts 20.maija siltuma rekords.

20.maija augstākā gaisa temperatūra Eiropā bija +33..+35 grādi Portugālē un Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu -9 grādi Alpu kalnos.

LA.lv