×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāsts

Foto - AP/Scanpix/LETA. Kolāža - LAFoto - AP/Scanpix/LETA. Kolāža - LA

Lidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija Pētermane, kas dienu pēc traģiskajiem notikumiem dalās savās sajūtās, un raksturo, kā lidostā atgriežas ierastais ritms:

“Pēc lidmašīnas katastrofas, kas prasīja piecu cilvēku dzīvības un kas notika daudzu acu priekšā, Maltas starptautiskā lidosta pirmdien pēcpusdienā pamazām atgriezās ierastajā režīmā. Daudzi izejošie lidojumi tika aizkavēti par vairākām stundām, savukārt ienākošie pārvirzīti uz lidostām Sicīlijā – Palermo un Katāniju. Tur pasažieri pavadīja vairākas stundas līdz Maltas lidosta atkal bija gatava uzņemt lidojumus.

Citādi ir ar izejošajiem reisiem. Lielākā daļa no tiem kavējās par vairākām stundām, daudzi tika atcelti vai pārvirzīti uz citām dienām, atstājot simtiem pasažieru Maltā vēl uz vismaz vienu dienu. Vietējie mediji raksta, ka šis ir traģiskākais avio negadījums Maltā kopš II Pasaules kara un līdz ar to arī pirmā reize, kad vietējai lidostai bija jāstrādā šādā režīmā. Nervozitāte un saspringums bija manāms gan darbinieku, gan, protams, arī neziņā atstāto pašažieru vidū, jo vismaz vairākas stundas nebija zināms praktiski nekas.

Situācija Maltā ietekmēja arī vairāk nekā simts pasažieru no Baltijas valstīm, kuri ar reisu uz Kauņu pirmdien jau agri no rīta bija cerējuši atgriezties mājās. “Ryanair” reiss uz Kauņu stāvēja nākamais rindā uz skrejceļu, kad pasažieru acu priekšā avarēja un eksplodēja militārā lidmašīna. Sākumā bija neticība, likās, ka rādās, ka tas nevar būt! Tad sekoja pilota paziņojums, ka noticis negadījums un gājuši bojā cilvēki. Lai gan apkalpe centās saglabāt mieru, stjuartu un pie pasažieriem atnākušā pilota sejā bija redzamas vismaz nelielas izbailes un vāji slēpts šoks.

Bija pilnīgi skaidrs, ka vismaz tajā dienā neviens nekur nelidos. Pasažieri tika nogādāti viesnīcā, savukārt aviokompānija pārcēla Kauņas reisu uz otrdienu, plānojot izlidošanu 12.55 pēc vietējā laika. Lai gan, kamēr šo rakstu, ir pienākusi jauna informācija, ka reiss pagaidām kavēsies vismaz par stundu.

Grūti ir teikt, kā pasažieri kopumā pārcieš šo situāciju, reakcijas, protams, ir dažādas. Vieniem stress izpaužas nemitīgā aurošanā uz visiem apkalpojošā personāla pārstāvjiem, citi kļūst nerunīgi, kāds iedzer ko stiprāku no lidostas “tax free” veikaliem. Tie, kam lidošana jau tā nav pati mīļākā nodarbe ir vairāk satraukušies. Tiem, kuri paši redzēja avio negadījumu, tika piedāvāta arī psihologa palīdzība, taču vismaz mums nav zināms, ka kāds no latviešiem vai lietuviešiem to būtu izmantojis.

Lidmašīna nokrita diezgan tuvu mums, fiziski tuvu… ja būtu kritusi uz otru pusi….

Kopumā visi ir noguruši, gribas ātrāk tikt mājās, bet vispār, dzīvē taču ir daudz nopietnākas lietas par ko satraukties, kā šīs neērtības.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+