×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. novembris, 2015
Drukāt

“Dienas Biznesu” iegādājas Maršāns un Svārpstons; “Dienas medijus” iegādājas Kots

Foto - LETAFoto - LETA

Laikraksts "Dienas bizness" un "Diena".

Koncerna “Diena” uzņēmumus – “Izdevniecība “Dienas Bizness”” un “Izdevniecība Dienas Žurnāli” – iegādājušies divi koncerna ilggadējie padomes locekļi Jānis Maršāns un Jānis Svārpstons, aģentūru BNS informēja kompānijā.

Maršānam un Svārpstonam vienādās daļās piederošais uzņēmums “SM Investīcijas” (SMI), noslēdzis darījumu šā gada 17.novembrī.

SMI uzskata, ka vienīgajam Latvijas biznesa laikrakstam “Dienas Bizness” un “Izdevniecības Dienas Žurnāli” izdevumiem ir izaugsmes potenciāls. Tie ir sabiedrībā un savās auditorijās labi novērtēti un atzīti mediji. Uzzinot par iespēju veikt ieguldījumus šajā biznesa jomā, tika pieņemts lēmums šo izdevību izmantot.

“Esmu bijis ilglaicīgi iesaistīts darbā mediju nozarē, savulaik strādājot gan kā žurnālistam laikrakstā “Diena”, gan esot mediju koncerna “Diena” padomē. Kolēģi “Diena” padomē jau zināmu laiku sprieda par neprofila aktīvu statusu, kurus kā dalībnieka pārstāvji tie vēlējās realizēt. Tieši no “Diena” padomes puses nāca priekš likums manas iesaistes palielināšanai šajā biznesā un iespējā ieguldīt konkrētos mediju produktos,” norādīja Maršāns.

“Par tālejošākiem plāniem šobrīd runāt vēl ir pāragri. Man un kolēģim, darbojoties visu šo laiku “Dienas” padomē, ir izveidojies savs redzējums, kā šiem uzņēmumiem darboties tālāk. Tiksimies un pārrunāsim šos jautājumus ar mediju vadību, uzklausīsim darbiniekus, lai pieņemtu pārdomātus un labus lēmumus, kādā virzienā attīstīties nākotnē,” piebilda Maršāns.

“Dienas Bizness” valdes darbību ir pārņēmis Maršāns, kļūstot par tās priekšsēdētāju, savukārt “Izdevniecība Dienas Žurnāli” valdē turpmāk darbosies Maršāns kopā ar Ingu Gorbunovu.

SMI vadībā visi žurnāli un laikraksts turpina darbu ierastā režīmā.

Savukārt par laikraksta “Diena”, kultūras izdevuma “KDi” un žurnāla “Sestdiena” izdevēja “Dienas mediji” vienīgo īpašnieku kļuvis līdzšinējais “Dienas” valdes priekšsēdētājs Edgars Kots.

“Lēmums iegādāties “Dienu” mediju videi tik mainīgos un nestabilos apstākļos ir liels izaicinājums. Tajā pašā laikā tā visam laikraksta kolektīvam ir arī lieliska iespēja. 23.novembrī svinam 25 gadu jubileju, kas ir simboliski jaunam sākumam. Es ticu šai avīzei, es ticu iespējām to attīstīt, es ticu, ka vārds “Diena” būs pašsaprotama mediju telpas sastāvdaļa vēl ilgi,” sacīja Kots.

Viņš arī norādīja, ka laikraksta ikdienu īpašnieku maiņa neietekmēs. “Šobrīd aktīvi strādājam gan pie ilgtermiņa, gan aktuālajiem jautājumiem, un galvenā uzmanība patlaban pievērsta abonēšanas kampaņai,” teica Kots.

Pēc viņa minētā, “Dienas mediji” iegādāti par personīgajiem līdzekļiem, bet darījuma summa ir konfidenciāla.

Pašreizējais “Dienas mediji” un laikraksta “Diena” galvenais redaktors Gatis Madžiņš turpinās pildīt amata pienākumus.

Viņš arī apliecināja, ka izmaiņas medija redakcionālajā virzībā un redakcijas sastāvā nav plānotas.

“Pēdējo pāris gadu notikumi liecina, ka mediju īpašnieku maiņa Latvijā diemžēl vai par laimi ir šī profila uzņēmumu ikdiena. Ikvienam žurnālistam nav svarīgākas lietas kā radošu izpausmju iespējamība bez ārēja spiediena atbilstoši korektas žurnālistikas principiem. Man ir izveidojusies lieliska sadarbība ar jauno īpašnieku līdz šim, un man nav ne mazāko šaubu par viņa kompetenci un izpratni par to, kādam ir jābūt modernam medijam nākotnē,” teica Madžiņš.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka kompānija “Diena” pārdevusi vairākus tai piederošus uzņēmumus – “Dienas mediji”, “Izdevniecība “Dienas žurnāli””, “Izdevniecība “Dienas Bizness”” un “RPD”. Kompāniju jaunie īpašnieki iepriekš netika atklāti.

Izdevniecība “Dienas Bizness” izveidota 1993.gadā. Tās pamatkapitāls ir 12,5 tūkstoši latu (17,8 tūkstoši eiro). Izdevniecības vienīgā īpašniece līdz šim bija “Diena”, liecina datubāzes “Lursoft” informācija. Pagājušajā gadā izdevniecība “Dienas Bizness” strādāja ar 1,342 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 161,4 tūkstošu eiro zaudējumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+