Latvijā
Sabiedrība

Mediķi steidz glābt 12 kūlas ugunsgrēkos cietušos0

Foto LETA

Aizvadītajā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi snieguši palīdzību 12 kūlas ugunsgrēkos cietušiem cilvēkiem, aģentūru LETA informēja NMPD.

Cietušie ir bijuši visos Latvijas reģionos.

Desmit cilvēkiem NMPD mediķi snieguši palīdzību notikuma vietā, cietušie bija saelpojušies dūmus, vai arī guvuši vieglus apdegumus.

Savukārt divi cilvēki kūlas ugunsgrēkos bija saindējušies ar dūmiem un nogādāti slimnīcās.

Dienas laikā tautieši nosvilina 185 hektārus zemes

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 147 kūlas ugunsgrēkus, kuros izdega vairāk nekā 185 hektāri, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Kūlas ugunsgrēkos cietuši arī vairāki cilvēki. Piektdien plkst.16.39 VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novada Ūdrīšu pagastu, kur, degot kūlai, uguns tika arī līdz ēkai. Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka 20 000 kvadrātmetru platībā deg kūla un 12 kvadrātmetru platībā – pirts. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem, cietis viens cilvēks, kurš tika nodots mediķu aprūpē.

Savukārt plkst.18.04 tika saņemts izsaukums uz Dzelzceļa ielu Valdemārpilī, kur četru hektāru platībā dega pērnā zāle. Lielā vēja dēļ uguns strauji izplatījās. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cietis viens cilvēks. Veicot dzēšanas darbus, cietis arī viens ugunsdzēsējs. Abi cietušie nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu aprūpē.

Vakar, iespējams, kūlas degšanas rezultātā dega arī neapsaimniekota ēka Ludzas novadā, klēts Dagdas novadā, pirts Līvānu novadā, ēkas pagrabs Alūksnes novadā, dārza māja Salaspils novadā, pirts un saimniecības ēka Daugavpils novadā.

Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija Ogres novadā, kur pērnā zāle dega 20 hektāru platībā, Daugavpils novadā – 20 hektāri un Kandavas novadā – 40 hektāri.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai.

Tāpat vakar plkst.18.04 VUGD saņēma izsaukumu uz Daugavpils novada Kalkūnes pagastu, kur 20 kvadrātmetru platībā dega vienstāvu vasarnīca. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, cietis viens cilvēks.

Vēl plkst.21.53 ugunsdzēsēji steidzās uz Ādažu novada Alderiem, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamā māja un uguns izplatījies uz vēl divām ēkām. Pēc gandrīz septiņu stundu darba, ugunsdzēsējiem izdevās šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku likvidēt. Kopumā ugunsgrēkā 60 kvadrātmetru platībā dega vienstāvu ēka, 180 kvadrātmetru platībā – divstāvu ēka, 750 kvadrātmetru platībā – trīsstāvu ēka un 50 kvadrātmetru platībā – terase. Kopējā degšanas platība bija 1040 kvadrātmetri

Kā ziņots, VUGD vakar saņēma 242 izsaukumus, no kuriem 192 bija uz ugunsgrēkiem, 20 – uz glābšanas darbiem, bet 18 izrādījušies maldinājumi. Tāpat tika saņemti 12 izsaukumi uz meža ugunsgrēkiem.

LA.lv