Sports
Ziemas sports

Dienas Phjončhanas kalendārā 16


Pasaules junioru čempions kamaniņu sportā Kristers Aparjods centīsies kvalificēties savām pirmajām ziemas olimpiskajām spēlēm.
Pasaules junioru čempions kamaniņu sportā Kristers Aparjods centīsies kvalificēties savām pirmajām ziemas olimpiskajām spēlēm.
Foto – Juris Kalniņš

Latvijas sportistiem pirmie starti ziemas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā būs nākamajā dienā pēc to atklāšanas svinībām 9. februārī.

Jau 10. februārī sacensības kamaniņu braukšanā uzsāks vīrieši un tās pabeigs nākamajā dienā. Turpmāk trasē dosies dāmas, ekipāžas un stafetes komandas. Latvieši uzskatāmi par vieniem no favorītiem, jo no iepriekšējām trim ziemas olimpiskajām spēlēm Turīnā, Vankūverā un Sočos sudraba un bronzas medaļas pārveda Mārtiņš Rubenis, Elīza Cauce, Andris un Juris Šici. Rubenis kļuvis par treneri, bet pārējie gatavojas cīņām Phjončhanā. Kamaniņu braucēju izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis vakar preses konferencē stāstīja, ka turpmākās divas nedēļas sportisti trenēsies Siguldas trasē, tad dosies uz treniņu nedēļu Phjončhanā, bet olimpisko sacensību sezonu sāks 18. novembrī Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā Īglsas trasē Austrijā. Savukārt pēdējo posmu janvāra beigās rīkos Siguldā.

Nākamajā dienā pēc spēļu atklāšanas notiks arī biatlona dāmu sacensības sprintā, kurās paredzama Baibas Bendikas piedalīšanās, tāpat vīru cīņa par medaļām šorttreka 1500 m distancē, taču latviešiem vēl jāpacenšas tām kvalificēties. Andrejam Rastorgujevam biatlona sprints būs 11. februārī, bet Martins un Tomass Dukuri savas, iespējams, pēdējās olimpiskās spēles skeletona trasē sāks 15. februārī. Turpmākajās divās dienās daiļslidošanā startēs Deniss Vasiļjevs, Angelina Kučvaļska – 21. un 23. februārī. Bobslejistu komandas galvenais treneris Sandis Prūsis savējos uz divnieku sacensībām vedīs 18. un 19. februārī, četriniekus – olimpisko spēļu pēdējās divās dienās 24. un 25. februārī.

Phjončhanā sākusies biļešu pārdošana uz visām sacensībām. Pirmajā nedēļā tās iegādājās 263 tūkstoši skatītāju, lielākoties ārzemnieki. Tirdzniecībā nonāks gandrīz pusotrs miljons biļešu.

Saistītie raksti
LA.lv