×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
21. septembris, 2016
Drukāt

Dienasgaismu ieraudzīs hercoga Jēkaba zīmētie plāni un sarakste (2)

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

23. septembrī Bauskas pils muzejā atklās Latvijas Valsts vēstures arhīva (LVVA) speciālistu veidoto izstādi “Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610-1681) un viņa laikmets”, kas veltīta pazīstamākajam un vienlaikus mītiem apvītākajam Kurzemes hercogam – Jēkabam Ketleram, LA.lv uzzināja muzejā.

Bagātīgais LVVA vēstures liecību krājums ļauj ne vien izsekot dažādām hercoga Jēkaba kā valdnieka darbības jomām, bet arī sniedz ieskatu hercoga ģimenes dzīvē un atsedz dažus viņa personības aspektus. Izstādē skenētā veidā apskatāmi un izlasāmi lielākoties nepublicēti avoti – kartes, kuģu attēli, portreti, vēstules, kas vēsta gan par hercoga Jēkaba valdnieka darbības jomām, gan viņa ģimenes dzīvi un personību, gan hercogistes teritoriju, pārvaldi un saimniecību.

“Starp jaunatradumiem var minēt dokumentus, kas apliecina, ka savus pirmos kuģus hercogs Jēkabs uzbūvēja Liepājā. Par diplomātiskajiem sakariem liecina sarakste ar daudzām valstīm, tostarp Krieviju un Venēciju. Savukārt 1654. gadā kurzemnieku ekspedīcijas laikā tapusī Tobago salas karte un Gambijā Sv. Andreja salā esošā hercoga Jēkaba forta plāni un skices no 17. gadsimta vidus pieskaitāmi pie pasaules nozīmes vēstures avotiem,” stāsta muzeja pārstāve Justīne Zaķe.

Šī ir jau otrā LVVA veidotā ceļojošā izstāde, kura tiek izstādīta arī Bauskas pilī, lai papildinātu pils vēstures ekspozīcijas ar plašāku informāciju par Kurzemes hercogistes vēsturi un ar to saistītajām personībām. Izstādes sniedz ieskatu dokumentos, uz kuriem balstītas vēsturnieku atziņas par izšķirošiem notikumiem, praktiskās dzīves un kultūras attīstības procesiem Kurzemes hercogistē 17. gadsimtā.

Izstādes autore ir LU Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece un LVVA galvenā arhīviste Dr. hist. Mārīte Jakovļeva, māksliniece Baiba Šomase, projekta vadītāja LVVA direktora vietniece Dr. hist. Valda Pētersone.

Izstāde būs atvērta līdz 6. novembrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. pirms kādiem 20+ gadiem avīzītēs un žurnālos rakstīja, ka
    hercogs kuģus būvējis Engurē !

Draugiem Facebook Twitter Google+