Ekonomika

Dienasgrāmata krūzē: Aira Lesiņa katru dienu radīja vienu unikālu porcelāna tējas krūzi0


Katru dienu Aira Lesiņa radīja vienu unikālu porcelāna tējas krūzi, kurā atspoguļoja savas tā brīža sajūtas.
Katru dienu Aira Lesiņa radīja vienu unikālu porcelāna tējas krūzi, kurā atspoguļoja savas tā brīža sajūtas.
Publicitātes foto

Māksliniece Aira Lesiņa visu 2018. gadu katru dienu radīja vienu unikālu porcelāna tējas krūzi, kurā atspoguļoja savas tā brīža sajūtas. Tagad 365 krūzes tiks pirmo reizi atrādītas skatītājam izstādē “Gads”, kas no 12. aprīļa tiks atvērta “Kalnciema kvartāla galerijā”. Tā būs patiesi unikāla dzimtenes mīlestības manifestācija.

Krūzes ir glazētas, lai būtu praktiskākas, un pārklātas ar dekoratīvu zīmējumu, piedevām tas tiek darīts arī no iekšpuses.

Dažreiz zīmē tieši uz porcelāna, izmantojot speciālu zemglazūras zīmuli. Citreiz zīmējumu uznes ar sietspiedi un tālāk no šiem zīmējumiem veido kompozīciju, kas nekad neatkārtojas.

“Ir brīnišķīgi piepildīt savu dzīvi ar skaistiem notikumiem un sajūtām,” stāsta Aira. “Arī eleganti un ērti ikdienā lietojami trauki palīdz veidot iedvesmojošu un jauku vidi. Mani iedvesmo cilvēki, daba un ikdiena. Smalkie melnbaltie zīmējumi, to dzīvespriecīgās un vieglās līnijas labi izskatās uz cēlā porcelāna. Diena man, tāpat kā daudziem, iesākas ar svarīgo kafijas rituālu, kurā īpaši nozīmīgu vietu ieņem krūze, tās forma, zīmējums un krūzes osas ergonomiskums. Dažkārt krūzes iekšpusē ierakstīts rīta vēstījums. Priekš manis mierpilns rīta kafijas baudījums ir brīnišķīgas dienas sākums.”

 

Aira Lesiņa
Foto: Andris Ozoliņš

“Es šo ideju sāku īstenot 2018. gada 1. janvārī,” stāsta Aira. “Viss liecināja, ka šis gads būs ļoti piesātināts ar notikumiem, darbiem un vārdi “man nav laika” būs gada lielākais izaicinājums.

Un tā katru dienu, neatkarīgi no savas aizņemtības, ģimenes apstākļiem vai ieplānotiem pasākumiem, apgleznoju vienu krūzi.”
Saistītie raksti

Vesels gads Latvijā… tā ir tāda ainavas daudzveidība… Ziemu nomaina pavasaris, vasaru – rudens un visi tik izteiksmīgi… ar bagātām noskaņām. “Reizēm iedvesmojos no rīta radio, kas apsveic jubilārus. Tad arī mana krūze piedzimst kā apsveikums… veltījums konkrētam cilvēkam vai vārdam… Dažkārt tā ir burvīga, mierpilna diena, un šo sajūtu vakara pusē attēloju krūzes zīmējumā.

Citreiz tā ir iedvesmojoša tikšanās, sarunas, kā arī filmas, koncerti un teātris. Izstādē būs aplūkojami pēdējo gadu zīmējumu grafiskie risinājumi, un daļai no tiem šis būs kā skaists noslēgums un tie kļūs par “vēsturi”. Izstādes apskates laikā būšu priecīga satikt izstādes apmeklētājus un arī radīšu jaunas krūzes…”

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Viss ceļš tagad klāts ar asfaltu. LVC paziņo par būvdarbu pabeigšanu uz autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri
18 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “airBaltic” saņem speciāli izstrādātu elektrisko pacēlājplatformu
19 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Noskaidrots, kurā no Baltijas valstīm iedzīvotāji kreditējas mazāk
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
11 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Vides dienests sniedz paziņojumu par Baldonē atrastajām mucām
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Kā var tā neveikties? Ontužāns savā debijā slavenajā “Bayern” guvis smagu traumu 1
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM atklās pašvaldību reformas zvanu centru
2 stundas