×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

“Dienesta romāns” jaunās skaņās apceļos Latviju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 24. februāra Latvijas pilsētās viesosies liriska komēdija “Dienesta romāns”, kas tapusi pēc padomju laika lugas “Darba kolēģi” motīviem, LA.lv pastāstīja producente Kristīne Ķikute-Krievkalne.

Izrādi iestudē režisors Kārlis Anitens, tajā darbosies aktieri Vita Vārpiņa, Zane Burnicka, Anna Šteina, Aina Poiša un Madars Zvagulis. Izrādē piedalās arī Latvijas Kultūras koledžas muzikālo izrāžu izpildītāju specialitātes studenti Katrīna Griga, Linda Maseļune, Elizabete Skudiķe, Kaspars Ulmanis un Aleksis Budevičs.

Vārdu salikums “dienesta romāns” latvietim virs 35 pamatā asociējas ar Emīla Braginska un Eldara Rjazanova slaveno septiņdesmito gadu beigu kulta filmu. Tomēr retais zina, ka abi meistari septiņus gadus pirms filmas tapšanas – 1971. gadā – kopīgi uzrakstīja lugu “Darba biedri”, pēc kuras vēlāk arī tapa slavenā kinolente.

Producente min arī citu interesantu faktu: impulsu filmas radīšanai abi meistari guvuši Rīgā, skatoties lugas iestudējumu kāda Pleskavas teātra sniegumā. Luga iestudēta vairāk nekā 140 reizes, un tās fenomenālo panākumu pamatā ir abu autoru mīlestība pret cilvēkiem – lai kādi viņi būtu, jo visi ir mīlestības vērti.

Tā kā 45 gadus pēc uzrakstīšanas luga nav zaudējusi savu aktualitāt, režisors Kārlis Anitens apzināti iestudējuma darbību atstājis tālajos septiņdesmitajos gados: “Līdzība ar tagadni ir tik fenomenāla, ka nav vajadzības neko mūsdienīgot. Viss runā pats par sevi, viss ir absolūti laikmetīgs. Stereotipiskās sabiedrības maskas šobrīd valkājam ar vēl lielāku azartu nekā septiņdesmitajos.”

Pirmā “Dienesta romāns” izrāde notiks 24. februārī Ādažos, 25. februārī izrādes komanda dosies uz Aizkraukli, 26.februārī izrādi varēs redzēt Ogrē, 27. februārī – Rēzeknē. 8. martā radošā grupa ar to sveiks sievietes Salacgrīvā, 11. martā tiksies ar skatītājiem Liepājas Olimpiskā centra “Rožu zālē”, bet 18. martā – Šlokenbekas muižā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+