Latvijā
Rīga

Vecmīlgrāvī atkal smaka: dienesti meklē vainīgo 16

Vecmīlgrāvis no skatu torņa. Foto – LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) arī šodien saņēmis kārtējo izsaukumu par nezināmas izcelsmes smaku Vecmīlgrāvī, aģentūru LETA informēja VUGD.

Ap plkst.11.16 saņemts izsaukums uz Vanadziņa gatvi par nezināmas izcelsmes smaku gaisā. VUGD ieradies notikuma vietā un informāciju nodevis Valsts vides dienestam (VVD).

VVD informēja, ka, reaģējot uz iedzīvotāju izsaukumiem, dienesta inspektori devušies uz Vecmīlgrāvī esošajiem termināļiem, lai noskaidrotu smakas rašanās iemeslus.

Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola aģentūrai LETA norādīja, ka arī Ostas policija iesaistījusies situācijas apstākļu noskaidrošanā un lūdz iedzīvotājus sniegt visu to rīcībā esošo informāciju.

Pstas rajonā Vecmīlgrāvī jau vairākus gadus iedzīvotāji periodiski sūdzas par smakām.
12.septembra vakarā iedzīvotāji ziņoja par Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē gaisā izplatījušos nezināmas izcelsmes vielas smaku. VUGD skaidroja, ka laikā no plkst.20 līdz 22 par to saņemti vairāk nekā 400 zvani uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Ierodoties notikuma vietā, kopā ar VVD un Ostas policiju tika apsekota teritorija, bet konkrēts smakas izcelsmes avots netika konstatēts.

Vēlāk VVD skaidroja, ka gaisā izdalījusies smaka varētu būt merkaptāni. Merkaptāni tiek pievienoti kā piedeva gāzei, lai varētu konstatēt tās noplūdes un gāzes klātbūtni apkārtējā vidē. Pat ļoti niecīgs daudzums šīs vielas izraisa nepatīkamu smaku un diskomfortu, taču mazā koncentrācijā tas nav bīstams veselībai. Smakas avotu tā arī nav izdevies noskaidrot.

Līdzīga situācija izveidojās arī ap 20.septembri. VVD informēja, ka Vecmīlgrāvī konstatēto smaku izraisījuši kuģa kraušanas darbi “PARS termināls” teritorijā Kundziņsalā. Darbi esot notikuši maksimālā pārkraušanas režīmā, kas līdz ar pilsētā valdošo rietumu vēja virzienu radīja smaku, kas izplatījās Vecmīlgrāvī. Tika veikti mērījumi un paņemti kuģī iekrauto naftas produktu paraugi. Ir sākta administratīvā lietvedība pret “PARS terminālu”.

LA.lv