Latvijā
Novados

Dienestu bezdarbība Jelgavā noved pie nelaimes 16

Kadrs no video

Dienesti Jelgavā neesot likušies zinis par puisēnu, kura māte nav rūpējusies par viņu, līdz notikusi nelaime – zēnu sakodis pašu suns, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Raidījums atklāj, ka mazais Edvards piedzima, kad māte Ilze bija 16 gadus veca. Jau grūtniecības laikā bērns neesot bijis iznēsātājai vajadzīgs. Bet dzeršana, smēķēšana un cita apzināta kaitniecība grūtniecības laikā puisīti nenogalināja. Taču mātes nolaidība grūtniecības laikā un bērnam jau redzot dienasgaismu nav palikusi bez sekām – Edvards jau dzīves sākumā ir 2. grupas invalīds.

Jelgavā uzrunātie iedzīvotāji, kuri vēlējās palikt anonīmi, visi kā viens uzskata, ka bērns pašreizējos apstākļos nedrīkst uzaugt. Tāpat jelgavnieki stāsta, ka māte nodarbojas ar prostitūciju. Globālajā tīmeklī atrodami pakalpojumu izcenojumi un atsauksmes. Arī Bez Tabu žurnālists, eksperimentā uzdodoties par potenciālo klientu, atklāj, ka 19 gadus vecā sieviete pārdod savu miesu.

Jelgavas sociālo lietu pārvaldes un bāriņtiesas pārstāvji rausta plecus, sakot, ka neesot zinājuši par sievietes noslieci uz prostitūciju. Un uzskata, ka neesot viņu pienākumos eksperimentēt un aizsegā to noskaidrot.

Taujāta, vai šādos apstākļos jādzīvo bērnam, Jelgavas bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniece Anta Riekstiņa stāsta, ka viņš tur dzīvo, “lai saglabātu bērnam ģimenisko vidi”. To nodrošinot trīsgadnieka 85 gadus vecā vecvecmāte, kura uzņēmusies mātes lomu, kamēr bērna bioloģiskā māte uzdzīvojot un pieprasot naudu no sirmgalves.

Par spīti mazmeitas un viņas draugu uzdzīvei, sirmgalve spējot parūpēties par bērnu, esot vienmēr pabarots, nomazgāts un mīlēts, apgalvo Jelgavas sociālo lietu pārvaldes un bāriņtiesas pārstāvji.

Tomēr uzrunātie un uzklausītie jelgavnieki ir pretējās domās. Apkaimes iedzīvotāji jau pavasarī uzraugošajām institūcijām atgādināja par apstākļiem, kādos jādzīvo bērnam.

Sociālie darbinieki un bāriņtiesas pārstāvji esot solījuši gādāt par bērnu, bet noticis pretējais – dienestu bezdarbības dēļ puisēnu šovasar sakodis pašu suns.Tikai pēc nelaimes, kad bērns atrodas slimnīcā, pieņemts lēmums pārtraukt aprūpes tiesības mātei. Augusta beigās lems, – tās atjaunot vai ievietot bērnu krīzes centrā, vai citā iestādē.

Vairāk pievienotajā TV3 sižetā:

LA.lv