×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. februāris, 2016
Drukāt

Dienestu nolaidības dēļ jaunais “smaku likums” nedarbojas (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Jaunais smaku likums, kas pasargātu iedzīvotājus, nedarbojas, preses paziņojumā viedokli pauž Sarkandaugavas attīstības biedrība.

Valsts vides dienests (VVD) savukārt noliedz, ka nav reaģējis uz iedzīvotāju zvanu, jo teritoriju apsekoja, secinot, ka smaku līmenis atbilst normatīviem un pārkāpums, par ko varētu sodīt uzņēmēju, nav noticis.

Pēc spēcīgas smakas izplatīšanās “kaut kas starp benzīna izgarojumiem un gāzi” šonedēļ iedzīvotāji vispirms zvanījuši Valsts vides dienestam un pēc tam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, stāsta biedrības pārstāvis Ēriks Daliba. Pēc viņa vārdiem, “no rīta vēl nekas neliecināja, ka vakarā Sarkandaugavas ziemeļu galā piedzīvos ofensīvu smaku uzbrukumu, kas jāteic, pēdējā laikā bija kļuvusi reta parādība”.

“Ar nožēlu jāsecina, ka dienestu un iestāžu optimisms, ka smaku traucējumi ir mazinājušies, ir farss – ir radīti tādi apstākļi, ka iedzīvotājiem nav nekādu iespēju pieteikt smaku traucējumus, īpaši ja tie notikuši ārpus Vides dienesta darbalaika. Līdz ar to, Vides dienestam uzskaitīt, izmeklēt un vainīgo sodīt,” pauž biedrības pārstāvis. Viņš atstāsta sarunas, secinot, kas neesot liecinājušas, ka dienesti reaģēs.

VVD pārstāve Jūlija Ņikitina stāstīja, ka Sarkandaugava ir apsekota pēc sūdzības saņemšanas. Ostas teritorijā tika secināts, ka notiek naftas produktu pārkraušana. Tā kā bijis bezvējš uzņēmumam “Pars Termināls” uzdots samazināt pārkraušanas jaudu. “Darbības nosacījumi nebija pārkāpti un mums nebija pamata uzņēmumu saukt pie atbildības. Smaka bija pieļaujamā vērtībā. Iespējams, uzņēmumam vajadzēja vairāk izvērtēt laikapstākļus,” sacīja VVD pārstāve.

Noteikumi par piesārņojošas darbības izraisīto smaku noteikšanas metodēm, kā arī kārtību, kādā ierobežo šo smaku izplatīšanos tika pieņemti 2014.gadā, spēkā atsevišķām normām, stājoties divus gadus vēlāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Esmu dzirdējis ka dažās atīstītās valstīs ar ostām funkcionē Automatizētas Gaisa kontroles sistēmas 24/7/365 kuras tiek papildinātas ar SABIEDISKO organizāciju AGK Dublēto informāciju. Tā sakot neizmuksi! Rīgas brīvosta ir Partiju OTKATU sistēma. Interesanti ko domā KNAB.

  2. Savulaik ari VENTSPILĪ amonjaka smaku un miglas klātbūtne bija aktuāla ikmēneša problēma. Kopš Lemberga nākšanu pilsētas valdē šāda problēma var tikt uztverta kā ĀRKĀRTĒJS gadijums. Pretstats ir RĪGAS brīvosta un tur valdošā KORUPCIJA .Smaka joprojām ir subjektīva kategorija bet ne OBJEKTĪVA>

Draugiem Facebook Twitter Google+