Latvijā
Sabiedrība

Diennaktī 11 notriekti gājēji, tostarp pieci bērni 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Karīna Miezāja

Vakar mediķi sniedza palīdzību 11 notriektiem vai ar mašīnu aizķertiem gājējiem, tostarp pieci no tiem bijuši bērni, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Gājēji cietuši Latgales, Vidzemes un Rīgas reģionos. Cietuši cilvēki no deviņu līdz 69 gadu vecumam, tostarp četri no bērniem cietuši Rīgā.

Traumas, kuras cilvēki guvuši, atšķiras, tomēr visbiežāk gūtas nopietnas galvas, mugurkaula un vēdera traumas, tāpat gūti roku un kāju lūzumi.

NMPD dienesta mediķi aicina iedzīvotājus būt ļoti piesardzīgiem diennakts tumšajā laikā šķērsojot ielas vai pārvietojoties gar ceļu malām, jo cilvēka un automašīnas sadursmes rezultātā cilvēks var gūt ļoti smagas un dzīvībai bīstamas traumas. Smagākos gadījumos, kad gājējs tiek notriekts vai pat “pamests gaisā” un krītot atsitas pret mašīnu un zemi, cilvēks var gūt komplicētus roku, kāju, iegurņa, krūškurvja, ribu un mugurkaula lūzumus, kas var kombinēties ar iekšējo orgānu un galvas sasitumiem un asins izplūdumiem.

Mediķi arī autovadītājus aicina respektēt kājāmgājējus, jo nereti NMPD saskaras ar cietušajiem, kas notriekti, šķērsojot gājēju pārejas. Tāpat bērnu vecākiem svarīgi pārrunāt ar bērniem drošību uz ceļa.

Kopumā mediķi aizvadītajā diennaktī saņēma 1124 izsaukumus, no kuriem 150 bija saistīti ar traumām.

LA.lv