×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. marts, 2016
Drukāt

Diennakts laikā dzēsti 195 kūlas ugunsgrēki; pieci cilvēki cietuši

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Aizvadītās diennakts laikā ugunsgrēkos cietuši pieci cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Kopumā VUGD diennakts laikā reģistrējis 233 ugunsgrēkus, no kuriem 195 bija saistīti ar kūlas dedzināšanu. VUGD operatīvā informācija liecina, ka ugunsgrēkos bojā gājušo nav. Savukārt cietuši pieci cilvēki.

Tāpat diennakts laikā VUGD piedalījās arī 20 glābšanas darbos.

Kopumā diennakts laikā VUGD reaģēja uz 280 notikumiem.

Dedzinot kūlu, cilvēki nedomā par savas rīcības sekām, telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Viņš uzsvēra, ka cilvēki, dedzinot kūlu, nedomā ne par savas, ne kaimiņu rīcības sekām. “[Kūlas ugunsgrēkos] cietušie ir ļoti bieži paši vainīgi. Tas [kūlas dedzināšana] parasti nenotiek pilsētā un liecinieku ir ļoti maz. Kad ierodas ugunsdzēsēji – pārtapt par cietušo ir ļoti viegli. Sanāk, ka pie katra lielāka lauka jāliek klāt ugunsdzēsējs,” skaidroja Eklons.

Savukārt, runājot par pavasara plūdiem, VUGD pārstāvis norādīja, ka dienests šogad tādus neprognozē. Vienlaikus nav izslēdzama iespēja, ka plūdus varētu izraisīt vētras jūrā, kuru rezultātā upēs palielinātos ūdens līmenis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+