×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2015
Drukāt

Dienvidaustrālijā plosās krūmāju ugunsgrēks

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Dienvidaustrālijā sestdien, 3.janvārī, plosās spēcīgs krūmāju ugunsgrēks un varasiestādes brīdina, ka štatā pastāv lielākās savvaļas ugunsgrēku briesmas kopš 1983.gada.

Pēc amatpersonu teiktā, gleznainajiem Adelaides kalniem draud “ārkārtīgi bīstams ugunsgrēks”, ar kuru nav iespējams cīnīties, ņemot vērā spēcīgo vēju un karstumu.

Ar maziem ciemiem nosētais reģions ir pazīstams ar saviem lauksaimniecības produktiem un vīna darītavām un ir mājvieta 40 000 cilvēku.

Ugunsgrēks brīvi un haotiski izplatās visos virzienos, strauji izplešoties no 154 hektāru lielas platības piektdienas pēcpusdienā līdz 4740 hektāriem.

Ugunsgrēks plosās kalnainā apvidū un nav prognozējams vēja brāzmu dēļ, liekot ugunsdzēsējiem atmest cerības to apturēt līdz uzlabosies laikapstākļi.

Līdz šim iznīcinātas piecas mājas, taču varasiestādes saka, ka šis skaitlis var ievērojami pieaugt, jo vēja ātrums sasniedz 110 kilometrus stundā (30 metrus sekundē).

“Šobrīd Adelaides kalnu iedzīvotāji saskaras ar ugunsgrēku, kāds šajos kalnos nav pieredzēts kopš 1983.gada krūmāju ugunsgrēkiem,” pavēstīja Dienvidaustrālijas ugunsdzēsības dienesta vadītājs Gregs Netletons.

1983.gada ugunsgrēks nogalināja vairāk nekā 70 cilvēkus Dienvidaustrālijā un Viktorijā un iznīcināja tūkstošiem māju un ēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+