×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. maijs, 2013
Drukāt

Dienvidkoreja asi nosoda Ziemeļkoreju par tuva darbības rādiusa raķešu palaišanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Dienvidkoreja svētdien asi nosodīja Ziemeļkoreju par tuva darbības rādiusa raķešu palaišanu, norādot, ka Phenjana rīkojusies provokatīvi. Savukārt ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns izteica cerību, ka Ziemeļkoreja nākotnē vairs neveiks raķešu izmēģinājumus.

Ziemeļkoreja no valsts austrumu piekrastes sestdien palaida trīs tuva darbības rādiusa raķetes. Domājams, ka raķetes palaistas militāro mācību laikā.

ANO ģenerālsekretārs svētdien pauda cerību, ka “Ziemeļkoreja turpmāk atturēsies no šādām darbībām.”

Lai gan sestdien tika palaistas tikai tuva darbības rādiusa raķetes, šāda komunistiskās valsts rīcība apdraud visu reģionu un būtu “nekavējoties jāpārtrauc,” svētdien uzsvēra Dienvidkorejas Apvienošanās ministrija.

Vienlaikus ministrija rosināja Phenjanu atsaukties Seulas aicinājumiem pārrunāt kopīgi izveidotā Kesonas industriālā kompleksa darbības atjaunošanu.

Jau ziņots, ka, saasinoties militārajai spriedzei abu valstu starpā, Ziemeļkoreja 3.aprīlī nobloķēja piekļuvi kompleksam un pāris dienas vēlāk izveda no tā visus savus 53 000 strādnieku.

Dienvidkorejas pēdējie darbinieki Kesonu pameta pirms vairāk nekā divām nedēļām.

Līdz ar kompleksa slēgšanu darbu nācās pārtraukt 120 Dienvidkorejas firmām, kas darbojās Kesonā, un Seula jau ir piekritusi piešķirt 300 miljardus vonu (146 miljonus latu) kompensācijās cietušajiem investoriem.

Aplēses liecina, ka kopējie uzņēmumu zaudējumi ir daudzkārt lielāki. Atstājot Kesonu, kompānijas kravas mašīnās izveda daļu preču, tomēr liela daļa joprojām atrodas kompleksā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+