×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Dienvidkoreja izvieto jaunas spārontās raķetes

Dienvidkoreja apbruņojusi divus mīnu kuģus ar 32 jaunām pašu ražotām spārnotajām raķetēm, kas spējīgās precīzi trāpīt mērķiem jebkur Ziemeļkorejā, ziņo mediji.

 

“Tomahawk” tipa raķešu “Hyunmu 3C” darbības rādiuss ir 400 kilometri un tās spējīgas sasniegt mērķus jebkur Ziemeļkorejā ar precizitāti trīs metru rādiusā, atsaucoties uz augsta ranga Dienvidkorejas militārpersonu, ziņo aģentūra “Yonhap”. Anonīmais avots atzinis, ka raķešu izvietošana daļēji ir atbilde uz Ziemeļkorejas veikto jūras spēku pastiprināšanu Korejas pussalas rietumu piekrastē.

Ziemeļkoreja nesen pabeidza būvēt jaunu bāzi ar gaisa spilvenu apgādātiem desantkuģiem. Jaunā bāze atrodas Koampo, 50 kilometrus uz ziemeļiem no Dzeltenās jūras salas Pennjondo, un var tikt izmantota uzbrukumu veikšanai Dienvidkorejai piederošajām salām.

Ziemeļkoreja neatzīst Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas robežu, kuru pēc 1950-1953. gada Korejas kara novilka ANO spēki, un pieprasa to pārbīdīt uz dienvidiem. Pie šīs robežas vairākkārt notikuši bruņoti incidenti, kas prasījuši upurus. 2010. gada novembrī Ziemeļkoreja apšaudīja vienu no piecām Dienvidkorejas kontrolētajām pierobežas salām – Jonpjonu, nogalinot divus dienvidkorejiešu karavīrus un divas civilpersonas. Kopš tā laika Dienvidkoreja pastiprinājusi salās izvietoto militāro kontingentu, palielinot gan tajās dislocēto dzīvo spēku, gan bruņojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+