Mobilā versija
Brīdinājums -4.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
26. februāris, 2015
Drukāt

Dienvidkoreja legalizē laulības pārkāpšanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dienvidkorejas Konstitucionālā tiesa atzinusi par antikonstitucionālu 60 gadus veco likumu, kas aizliedz laulības pārkāpšanu, paredzot par to līdz pat diviem gadiem ilgu cietumsodu.

“Pat ja laulības pārkāpšana ir nosodāma kā amorāla, valsts varai nevajadzētu iejaukties cilvēku personiskajās dzīvēs,” paziņoja tiesas priekšsēdētājs. Šī bija piektā reize, kad Konstitucionālā tiesa apsvēra 1953. gadā pieņemto likumu, kas padarīja Dienvidkoreju par vienu no retajām nemusulmaņu valstīm, kurā laulības pārkāpšana tiek krimināli sodīta.

Pēdējo sešu gadu laikā laulības pārkāpšanā oficiāli apsūdzēti gandrīz 5500 cilvēku, tomēr laika gaitā šādu gadījumu skaits ir pakāpeniski samazinājies un reāls cietumsods piespriests ļoti retos gadījumos.

Ja 2004.gadā par laulības pārkāpšanu tika ieslodzīti 216 cilvēki, tad 2008.gadā tikai 42. Bet kopš 2008.gada cietumsods piespriests tikai 22 cilvēkiem, liecina prokuratūras publiskotie dati.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+