Pasaulē
Citur

Dienvidkorejas eksprezidentei piespriež 24 gadu cietumsodu1


Bijusī Dienvidkorejas prezidente Paka Gunhje
Bijusī Dienvidkorejas prezidente Paka Gunhje
Foto – AP/LETA

Dienvidkorejas tiesa piektdien bijušajai valsts prezidentei Pakai Gunhjei par korupciju piespriedusi 24 gadu cietumsodu.

Tiesa atzina Paku par vainīgu korupcijā, varas ļaunprātīgā izmantošanā un spiediena izdarīšanā. Viņai papildus cietumsodam piespriests 18 miljardu vonu (13,8 miljonu eiro) naudassods.

Paka piespiedusi kompānijas “ziedot” 77,4 miljardus vonu (60 miljonus eiro) diviem apšaubāmiem fondiem, kurus kontrolējusi viņas draudzene Čoja Sunsila, nosprieda tiesa.

“Apsūdzētā pēc Čojas privātiem lūgumiem nelikumīgi izmantoja savu prezidenta varu, lai piespiestu kompānijas ziedot naudu fondiem,” paziņoja tiesnesis. “Kompānijas bija spiestas ziedot lielu naudas summu (..) un apsūdzētā ļāva Čojai kontrolēt fondus, lai gan viņai (Čojai) nebija šādu tiesību.”

Seulas apgabaltiesas tiesnesis atzina, ka 66 gadus vecā bijušā Dienvidkorejas militārā diktatora Paka Čonhi meita ir vainīga 16 apsūdzību punktos, arī varas ļaunprātīgā izmantošanā, kukuļošanā un valsts noslēpumu nopludināšanā.

Prokuratūra bija viņai izvirzījusi apsūdzības korupcijā 18 punktos un pieprasījusi 30 gadu cietumsodu, kā arī 118,5 miljardu vonu (91,2 miljonu eiro) naudassodu.

Paka tiesas procesu boikotēja kopš oktobra, kad tika noraidīts eksprezidente lūgums atbrīvot viņu pret galvojumu. Eksprezidente nebija klāt arī sprieduma nolasīšanā.

LA.lv