Uncategorized

Dienvidkorejas parlaments nolemj paaugstināt cigarešu cenas par 80% 16

Foto-LETA/AFP

Dienvidkorejas parlaments otrdienas vakarā nolēma paaugstināt cigarešu cenas par 80% ar mērķi samazināt to patēriņu valstī, kur smēķējošo vīriešu īpatsvars ir viens no augstākajiem pasaulē.

2015.gada budžetā, kuru nacionālā asambleja (parlaments) pieņēma neilgi pirms pusnakts, ir atbalstīts valdības priekšlikums no 1.janvāra paaugstināt cigarešu paciņas vidējo cenu no 2500 vonām (1,80 eiro) līdz 4500 vonām (3,25 eiro).

Apmēram 44% Dienvidkorejas pieaugušo vīriešu ir smēķētāji, kas ir augstākais īpatsvars Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstu vidū un augstāks nekā Turcijā, Grieķijā, Igaunijā un Japānā.

Veselības ministrija pauda cerību, ka šis cenas kāpums palīdzēs samazināt smēķētāju īpatsvaru pieaugušo vīriešu vidū līdz 35% 2016.gada beigās.

Dienvidkorejas valdība ir īstenojusi vairākus pasākumus pret smēķēšanu, tostarp noteikusi smēķēšanas aizliegumu sabiedriskās vietās.

Veselības ministrija arī vēlas, lai uz tabakas izstrādājumu iepakojuma būtu attēli par smēķēšanas kaitīgumu un lai tiktu aizliegtas tabakas izstrādājumu reklāmas mazumtirdzniecības veikalos.

Smēķēšana un tās ietekme uz sabiedrības veselību pēdējos gados ir kļuvusi par sabiedrisku debašu tematu un tiesāšanās iemeslu.

Augstākā tiesa aprīlī noraidīja 30 plaušu vēža pacientu kompensācijas prasību pret kompāniju KT&G, kura kontrolē vairāk nekā 60% Dienvidkorejas tabakas tirgus.

Valsts veselības apdrošinātāji nekavējoties ierosināja citu prasību pret trim pašmāju un ārvalstu tabakas kompānijām, pieprasot kompensāciju 53,7 miljardu vonu (38,76 miljonu eiro) apmērā par apdrošināšanas prēmijām, kuras izmaksātas par slimībām, kas saistītas ar smēķēšanu.

LA.lv