×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

Dienvidkorejas prezidente devusi amata zvērestu

Foto - AFPFoto - AFP

Dienvidkorejas prezidenta amata zvērestu nodevusi Paka Gunhje, solot neizrādīt nekādu iecietību pret ar kodolieročiem bruņotās Ziemeļkorejas provokācijām, kā arī apņemoties panākt jauna ekonomiskās labklājības laikmeta iestāšanos.

Paka ir pirmā sieviete Dienvidkorejas prezidenta amatā. Nododot amata zvērestu 70 tūkstošu cilvēku priekšā, kas Seulā bija sapulcējušies pie Nacionālās sapulces ēkas, Paka aicināja Ziemeļkoreju atteikties no savām kodolambīcijām un no jauna pievienoties starptautiskajai sabiedrībai. “Ziemeļkorejas nesenais kodolizmēģinājums ir izaicinājums korejiešu tautas izdzīvošanai un nākotnei, un šajā ziņā nevajadzētu kļūdīties – lielākais upuris būs pati Ziemeļkoreja,” sacīja jaunā prezidente. “Es nepiecietīšu nekādu rīcību, kas apdraud mūsu cilvēku dzīvi un mūsu valsts drošību,” sacīja Paka, vienlaikus solot pildīt kampaņā pausto apņemšanos un spert uzticības stiprināšanas soļus attiecībās ar Phenjanu. “Es virzīšos uz priekšu soli pa solim, balstoties ticamā savaldīšanas politikā.”

Lielu daļu inaugurācijas runas Paka veltīja ekonomikas jautājumiem, cita starpā izsakoties par jaunu darba vietu radīšanu, labklājības sistēmas paplašināšanu un “ekonomikas demokratizāciju”. Dienvidkorejas tautsaimniecība, kas uzplauka pēc 1950.-53. gada un tika dēvēta par “brīnumu pie Hanganas”, pēdējos gados pieredzējusi grūtības, jo globālās krīzes rezultātā eksporta tirgi ir sarukuši. Solot “vēl vienu brīnumu”, Paka sacīja, ka viņas administrācija uzbūvēs jaunu “radošu tautsaimniecību”, kas attīstīsies līdzās valsts tradicionālajai ražošanas bāzei. “Radošās tautsaimniecības pamatā ir zinātnes tehnoloģija un IT industrija – jomas, kuras es esmu izcēlusi kā galvenās prioritātes,” sacīja prezidente.

Prezidentes tēvs – Dienvidkorejā no 1961. līdz 1979. gadam valdījušais diktators Paks Čonhi – joprojām ir viens no mūsdienu Korejas vispretrunīgāk vērtētajām personām – viņš tiek slavēts par valsts izvešanu no nabadzības, bet pelts par opozīcijas apspiešanu 18 gadus ilgās militārās valdīšanas laikā. Paks Čonhi tika nogalināts 1979. gadā. Paka Gunhje šā gada septembrī atvainojās par viņas tēva valdīšanas laikā pieļautajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+