×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. februāris, 2012
Drukāt

Dienvidosetijas opozīcijas līdere ievietota slimnīcā

alla

Dienvidosetijas opozīcijas līdere, nesenajās prezidenta vēlēšanās visvairāk balsu saņēmusī Alla Džiojeva, pēc nopratināšanas ievietota slimnīcā.

Bija plānots, ka piektdien Džiojeva stāsies valsts galvas amatā. Taču ceturtdien tika veikta kratīšana viņas priekšvēlēšanu birojā un nopratināšanas laikā politiķei paaugstinājās asinsspiediens, tādēļ viņa nogādāta slimnīcā, informē Dienvidosetijas ziņu aģentūra RES. “Viņa ir pie samaņas, runā, un ārsti viņai sniedz nepieciešamo medicīnisko palīdzību,” ziņo RES.

Saskaņā ar 27. novembrī notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātiem tajās uzvarēja Džiojeva, tomēr separātiskās republikas Augstākā tiesa šos rezultātus anulēja. Tas Chinvali izraisīja opozīcijas protesta akcijas, kas tika pārtrauktas tikai 10. decembrī, kad Džiojeva noslēdza kompromisa vienošanos ar līdzšinējo prezidentu Eduardu Kokoiti, kurš piekrita demisionēt. Viņa vietā stājās agrākais premjerministrs Vadims Brovcevs, kam paredzēts pildīt prezidenta pienākumus līdz atkārtotajām vēlēšanām martā.

Tomēr 18. janvārī Džiojeva paziņoja, ka atsauc savu parakstu no šīs vienošanās, un pieprasīja nodot viņai varu kā likumīgi ievēlētai prezidentei. Svētdien viņa solīja, ka valsts galvas amatā stāsies 10. februārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+