×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Dienvidu saule čellam un klavierēm Liepājā

Liene_Circene_4

12. augustā Liepājā, viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē, skanēs pianistes Lienes Circenes un čellista Ivara Bezprozvanova koncerts “Dienvidu saule Liepājā”.

Ivars Bezprozvanovs ir Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas koncertmeistars, “Nordic symphony orchestra” čellists, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas čella spēles un ansambļa pasniedzējs. Savukārt pianiste Liene Circene ieguvusi Latvijas Lielo mūzikas balvu, uzvarējusi vairākos starptautiskos konkursos Ukrainā, Polijā, Francijā un Anglijā, tostarp kļuvusi par 7. Eirovīzijas jauno izpildītāju konkursa laureāti, viņa pasniedz klavierspēli. L. Circene koncertē Latvijā un ārzemēs, gan soloprogrammās, gan dažādos kameransambļos, bet šobrīd gatavojas koncertturnejai Dānijā.

“Koncertu veltām dienvidu saulei Liepājā – iedvesmu tai esmu guvusi savos koncertos tālā dienvidu zemē, netālu no Madagaskaras,” stāsta L. Circene. Viņa un čellists I. Bezprozvanovs kopīgu kamermūzikas koncertu Liepājā sniedza jau aizvadītajā vasarā. “Šajā pavasarī Ivars piezvanīja un teica, ka šovasar vajadzētu turpināt tradīciju. Viņš ir brīnišķīgs mūziķis, izcils profesionālis, piekritu ar lielāko prieku.” Pianiste nule atgriezusies no Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla, sakot: “Bija smags, bet sirdij ārkārtīgi tīkams darba režīms, kad mūzika vieno un ir pāri visam. Kopā ar Ivaru Salacgrīvā pieslīpējām Liepājas programmu.” Liepājas koncertā mākslinieki sola atskaņot Pjetro Lokatelli “Sonāti čellam un klavierēm Re mažorā”, Manuela de Faljas “Spāņu svītu” čellam un klavierēm, kā arī Igora Stravinska “Itāļu svītu” čellam un klavierēm. Vēl viens koncerta skaņdarbs pagaidām esot pārsteigums – iespējams, tas būšot kāds Antonio Vivaldi darbs.

“De Faljas “Spāņu svīta” ir mans ierosinājums. Spēlēju to pagājušajā gadā kopā ar čellisti Kristīni Blaumani – sirdi aizķerošs darbs. Stravinska “Itāļu svīta” bija Ivara izvēle, paredzams, ka skanēs tās pirmā daļa. Programma ir muzikāli sarežģīta, taču skaista – gatavojam koncertu divās daļās. Ārkārtīgi priecājos muzicēt Liepājā – Promenādes viesnīcas koncertzāle ir lieliska, un Liepājā vienmēr ir ļoti atsaucīga publika,” tā L. Circene.

Koncerts norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) organizētā festivāla “Liepājas vasara” ietvaros – šogad festivāls noritēs līdz 27. augustam, un ar to LSO ieskandina savu 135. koncertsezonu. “Mūsu koncertos būs daudz saules un valdīs vasara, ne velti viesmākslinieku īpatsvars ir tieši no dienvidu valstīm – Turcijas, Itālijas, Izraēlas un uzlecošās saules zemes Japānas,” stāsta U. Lipskis, LSO direktors.

Festivālu noslēgs garīgās mūzikas koncerts 27. augustā, kad Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē koncertā “Zvaigžņu tikšanās” sastapsies klarnetists Giora Feidmans, LSO, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un igauņu diriģents Andress Mustonens.

VARBŪT NODER!

Koncerts 12. VIII plkst. 19.00 Liepājā, viesnīcā “Promenade Hotel”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, stundu pirms koncerta norises vietā

Cena: EUR 7

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+