×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Diētas ārsti izveido produktu kvalitātes zīmi “Iesaka uztura speciālisti”

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Lai veicinātu pircēju izpratni par veselībai draudzīgiem un uzturā vērtīgiem produktiem, Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācija izveidojusi jaunu pārtikas produktu kvalitātes zīmi – “Iesaka uztura speciālisti”.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja asociācijas valdes priekšsēdētāja Lolita Neimane, kvalitātes zīmes mērķis ir kļūt par orientieri pircējiem, izvēloties pārtikas produktus, kuros cukura, sāls un tauku daudzums ir ierobežotā daudzumā, kā arī iespējami maz pārtikas piedevu. Kvalitātes zīmē attēlota uztura piramīda ar ieteikumu “Iesaka uztura speciālisti”.

Arī Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa atzina, ka, izvēloties pārtikas produktus, iedzīvotāji bieži vien nepievēršot uzmanību marķējumā norādītajai informācijai.

“Tādēļ kvalitātes zīme “Iesaka uztura speciālisti” atvieglos pircēju izvēli un norādīs uz produkta kvalitāti, kā arī samazinātu sāls, cukura un tauku saturu. Varam apsveikt šādu iniciatīvu, jo tā palīdzēs ikvienam ikdienā iegādāties uztura speciālistu atzītus, veselībai labvēlīgākus produktus,” sacīja ministrijas pārstāve.

Pirmo diētas ārstu piešķirto kvalitātes zīmi saņēmis piena pārstrādes koncerna “Food Union” ražotais raudzētais piena produkts “Lakto”.

“Tas ir pirmais funkcionālās pārtikas produkts Latvijā un 21 gadu ilgajā pastāvēšanas vēsturē ir saglabājis unikālo pagatavošanas metodi,” atzina Neimane.

Viņa arī prognozēja, ka iespēja saņemt jauno kvalitātes zīmi būs pamudinājums arī citiem Latvijas ražotājiem ražot veselībai draudzīgākus produktus, pārskatot savu produktu receptūras un izmantotās izejvielas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+