Horoskopi un mistika

Dieva zīme – visu latvisko krustu un rakstu pamats. Zīmes enerģētiku skaidro Brigita Ektermane2


Dieva zīme
Dieva zīme
Brigitas Ektermanes zīmējums

Parasti trijstūris vai kāsis ar virsotni uz augšu, smaile, kas tiecas debesīs. Visu zīmju, krustu un rakstu pamatu pamats. Latviešu mitoloģijā par senāko gaismas kulta dievību uzskata debesis, tās ir kā pasaules jumts. Debesis ir sfēra, kurā uzturas vadošais spēks Dievs, tāpēc viņa grafiskais attēlojums atbilst debess simboliskajam attēlojumam, trīs aplīši virs smailes nozīmē saules ceļu – saules lēktu, zenītu, saules rietu. Dievs stāv pāri laikam, telpai, mūžam, cilvēkam tas visuzskatāmāk sajūtams dvēseles pārdzīvojumā. Ikdienā Dieva turēšana izpaužas četrās jomās – lūgšanā, daudzināšanā, piedošanā un domājot labas domas.

Dieva zīme simbolizē gaismu, tiekšanos uz pilnību, attīstību, vīrišķīgo enerģiju, Dieva padomu, aizsardzību, uzraudzību, svētību. Dievs – radītājs, devis likumus, pēc kuriem dzīvot. Atbilstoši šai zīmei mūsu senči veidoja māju jumtus, tādējādi dzīvoja zem Dieva zīmes, kā arī, atrodoties svešumā, atcerējās, piedomāja par mājām. Dieva zīme ir arī trīsvienības, ģimenes simbols – māte, tēvs, bērns. Simbolizē arī pagātni, tagadni, nākotni. Būtībā visas ir Dieva zīmes, jo tās tāpat kā pasaule nāk no Dieva. Latvju Dieviņš ir visuresošs, gudrs un laipns padomdevējs, pārlaicīgs, mūžam darbīgs, vienmēr nomodā. Attēlots kā sirms jātnieks, pelēku apmetni vai sirma tēva izskatā pārstaigājot un vērojot pasauli. Senajiem latviešiem attiecībās ar Dievu nebija starpnieku, viņi varēja sazināties jebkurā vietā – mājā, laukā, mežā zem egles vai ozola. Mūsu senči ticēja, ka cilvēks ir līdzradītājs, līdzatbildīgs. Dzīve un pasaule ir kā uzdevums. Šī nav laika nosišana, bet tēva dota iespēja un uzdevums, katrs mirklis ir svarīgs un to nedrīkst pazaudēt. Kādu pasauli mēs veidojam savā iztēlē, domās, tādu veidojam arī fiziskajā plānā.

Katram Dieva laistam radījumam ir savs uzdevums un sūtība, taču bez paša darba un līdzdalības nekas nav sasniedzams, tādēļ, lietojot šo zīmi, jāatceras galvenie šķēršļi, kurus paši radām un vēlāk neizpratnē brīnāmies, kādēļ viss nav tik labi, kā gribētos. Dieva zīme aicina sākt ar sevi, atbrīvoties no lepnības, lielības, bailēm, naida, dusmām, nepacietības, nosodījuma, atriebības, skaudības, aizvainojuma.

Dievs ir viens, bet izpausmes var būt daudzas. Dieva zīme ir sakrāla.

Dieva zīmi lieto sadzīvē izmantojamos priekšmetos, uz mēbelēm, ēkās, rotās, amuletos. Zīmi var uzlikt glāzei tīra ūdens un lūgt Gaismas spēkiem atrisināt radušos problēmu. Piemēram – es piesaucu Visuma gaismu, mīlestību, senlatviešu gaismas dziedinošo spēku, lūdzot padomu un palīdzību! Šādi tiek ievibrēts zīmes enerģētiskais lauks. Ideāli ir novietot gleznotu Dieva zīmi telpā, tad tā pakāpeniski attīra un līdzsvaro telpas enerģētiku, lieliski noder meditācijai, jo iedarbība notiek saistībā ar formu, krāsu, domu un zemapziņu. Lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti, aktivizētu mērķtiecību, sakārtotu domas, ņem papīra lapu, uz kuras uzzīmē Dieva zīmi, ieraksta tajā galvenās lietas, ko vēlas sasniegt, kādas problēmas atrisināt. Pirmo mērķi raksta apakšā, tālāk uz augšu pārējos. Noteikti jānosaka termiņš, kurā jārealizējas iecerei – trīs mēneši, pusgads, gads. Pēc noteiktā laika pārskata sasniegto un veido jaunu Dieva zīmi, kur pirmo atkārtoti raksta mērķi, kurš vēl nav realizējies.

Saistītie raksti

Veicot dziedniecisku uguns rituālu, ugunskurs jāveido kā vienādmalu trijstūris ar virsotni uz augšu, centrā jāliek ziedojums. Mājas apstākļos, lai palīdzētu atveseļoties, vēlams ņemt trīs sveces, krāsu izvēlas pēc vajadzības, un izkārto Dieva zīmes – trijstūra formā ar virsotni uz augšu. Cilvēkam jāatrodas sēdus vai guļus zīmes centrā. Šāda metode palīdz nostiprināt vīrišķīgo un psihisko enerģiju, nomierināt prātu, uzlabot visu sistēmu funkcionēšanu. Svece ir spēcīgs solārs simbols, kas papildus aktivizē zīmi gan fiziskā, gan smalkā līmenī un dziedinošā iedarbība ir dinamiskāka.

Lietojot Dieva zīmi, domāsim gaišas domas un ticēsim!

Ticība dara brīnumus. Lai Dieva padoms un svētība ik solī!

Nāc, Dieviņ, pats palīdzi

Grūta darba padzīvot;

Tev, Dieviņ, spēks, varīte,

Tev gudrais padomiņš.

LA.lv
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Diena sola negaidītus mirkļus! Horoskopi 21.jūlijam
3 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Zvaigžņu izvietojums sagādās prieku! Horoskopi no 22. līdz 28. jūlijam
3 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Gaidāma enerģiska un veiksmīga diena! Horoskopi 20.jūlijam
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā”
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
58 minūtes