Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Digital Freedom” jaunuzņēmumu konkursos uzvar Latvijas uzņēmumi “Exonicus” un Amplicam”0

Publicitātes foto

Festivāla “Digital Freedom” jaunuzņēmumu konkursā uzvarējuši Latvijas uzņēmumi “Exonicus” un Amplicam”, aģentūru LETA informēja “Digital Freedom” festivāla preses sekretāre Inga Tauriņa.

Festivāla ietvaros notikušā pasaules vadošā akseleratora “500” jaunuzņēmumu konkursa galvenais uzvarētājs ir Latvijas jaunuzņēmums “Exonicus”, Nīderlandes akceleratora “Rockstart konkursā uzvarēja “iLof” no Portugāles, bet VAS “Latvijas Valsts meži” (LVM) “Geo” konkursā triumfēja Latvijas “Amplicam”.

“Exonicus” izstrādājis virtuālās realitātes ārkārtas medicīnas apmācības simulatoru, kas palīdz medicīnas studentiem, iedzīvotājiem, veselības aprūpes speciālistiem.

Uzņēmums iegūs ceļazīmi uz fināla atlases kārtas interviju Silīcija ielejā iekļūšanai nākamajā akseleratora “iesaukumā”, lai cīnītos par iespēju iegūt pasaules klases mentoringu, 150 000 ASV dolāru finansējumu un dalību četru mēnešu akselerācijas programmā.

Portugāļu uzņēmums “iLof” izstrādājis mākslīgā intelekta un bio-fotonikas tehnoloģiju, lai cīnītos ar Alcheimera slimību. Uzņēmums iegūs iespēju piedalīties fināla atlases kārtā, iekļūšanai “Rockstart” sešu mēnešu programmā Nīderlandē.

Akselerācijas programmas ietvaros uzņēmums saņems 20 000 eiro naudas balvu, 80 000 eiro netiešo finansējumu par biroja telpu īri un mentoru atbalstu, kā arī vairāk nekā 50 dažādu citu atbalsta rīku, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 100 000 eiro.

LVM “Geo” zaļo tehnoloģiju konkursā uzvērēja Latvijas jaunuzņēmums “Amplicam”, kas radījis ugunsgrēku atklāšanas un uzraudzības sistēmu. Tas iegūs iespēju apmainīties zināšanām ar Latvijas valsts mežu mentoriem un ielūgumu piedalīties “Latvijas Valsts mežu inovāciju dienā 2020”.

Pagājušajā gadā “500 Startups” konkursa galvenie uzvarētāji bija Latvijas jaunuzņēmums “Asya”, savukārt Nīderlandes akseleratora “Rockstart” konkursā uzvaras laurus plūca “Cost Pocket” no Igaunijas.

LA.lv