×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. jūlijs, 2016
Drukāt

Digitālā kultūras karte – čiks vien? (2)

Foto-Diāna JanceFoto-Diāna Jance

21. jūnijā “Kultūrzīmes” pievērsa uzmanību Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) uzturētās vietnes kulturaskarte.lv trūkumiem saistībā ar informācijas par Latvijas kultūras un vēstures mantojumu apzināšanu un fiksēšanu.

Kā piemēru izmantojām situāciju ar ievērojamā pagājušā gadsimta kultūras darbinieka Līgotņu Jēkaba dzimtajām mājām “Dauknām”, kuru pēdējie pamatakmeņi Salgales pagastā pamazām iegrimst zālē un krūmos, un drīz nekas vairs neliecinās, ka te dzīvojuši latviešu zemnieki, kuru ģimenē piedzimis reiz pazīstams un latviešu kultūrai nozīmīgs rakstnieks un literatūrkritiķis. Esam nolēmuši turpināt šo nozīmīgo tēmu, jo līdzīgu vietu Latvijā ir ļoti daudz. Taču tajā pašā laikā Latvijas apzinātā un dokumentētā kultūras vēsture nemaz nav tik sena, un – lai gan nav saprotams, kāpēc šis darbs ignorēts visus atjaunotās Latvijas pastāvēšanas gadus, – vēl joprojām ir iespējams gandrīz visas nozīmīgās vietas atzīmēt un saglabāt.

2005. gada aprīlī Latvijas Kultūras ministrija (KM) sāka Latvijas reģionu kultūras kartēšanas projektu, kura mērķis bija izveidot īpašu digitālu datubāzi – kultūras karti. Tajā bija paredzēts ievietot vienkopus pieejamu detalizētu informāciju par kultūras objektiem un norisēm Latvijā. Diemžēl visus labos nodomus nav izdevies (vai arī nav bijusi pietiekama griba) īstenot. KISC (2006. gada sākumā digitālās kultūras kartes projekta vadību uzticēja šai valsts aģentūrai) pārstāvis Jānis Ziediņš “Kultūrzīmēm” taisnojās, ka centrs atbild tikai par vietnes kulturaskarte.lv tehnisko uzturēšanu un tehniskā atbalsta sniegšanu lietotājiem un nekas cits uz valsts aģentūru neattiecoties. Savukārt KM Kultūrpolitikas departamenta Stratēģiskās plānošanas nodaļas referente Ieva Maurāne papildināja: “Informāciju Latvijas digitālajā kultūras kartē ievada kultūras institūcijas, statistisko informāciju sniedzot reizi gadā, bet pārējās ziņas labojot pēc nepieciešamības. Savukārt pārējā informācijas daļa institūciju profilos (apraksti, ziņas par pakalpojumiem u. tml.) šobrīd kapacitātes trūkuma dēļ netiek rediģēta.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. bibliotekāre, parastā Atbildēt

    Arī aizpildīt šo dokumentu grūti. Pēc datu saglabāšanas vairs neprotu tos no jauna pārskatīt un kaut ko izlabot.

  2. velti, velti, krā ! Atbildēt

    Kuram vairs interesē vieta, no kurienes iedzīvotāji aizbēguši(aizdzīti) ?
    Pāries ar buldozeriem un iekārtos dāņu cūku fermas …

Draugiem Facebook Twitter Google+