×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Digitāla muļķošanās augstākajā līgā


Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. februārī Rīgas Kongresu namā, piedāvājot digitāli komisku izrādi “Speedmouse”, viesosies divi austrāliešu komiķi “The Umbilical Brothers” jeb Šeins Dandass un Deivids Kolinss.


 

Izdevums “The New York Times” komisko duetu, kurā apvienojušies divi neparasti izveicīgi un reizē pagalam asprātīgi puiši no Austrālijas, nodēvējis par “augstākā līmeņa muļķošanos”, bet laikraksts “The Independent” to papildinājis ar apzīmējumu – “prasmīgi kontrolēta trakas apziņas plūsma”. Ietekmīgie mediji neskopojas un aplaimo dīvaino “nabas brāļu” komiskos priekšnesumus ne mazāk un ne vairāk kā ar piecām zvaigznēm no piecām – protams, to mirdzumu pamanīsit vien tad, ja jums ir tā īpašā atslēga, ko pierasts dēvēt par humora izjūtu.

Viņu performancēs apvienota mīma tehnika ar visparastāko sarunu un īpašiem skaņas efektiem. Abi komiķi bijuši viesi gan populārajā Deivida Letermana televīzijas šovā, gan arī “Tonight Show”, stāstot par darbību ārpus Brodvejas, par ko tika nominēti Ņujorkas “Drama Desk” balvai. Šeins un Deivids daudzkārt bijuši galvenie mākslinieki Edinburgas “Fringe” festivālā, par ko saņēmuši Edinburgas kritiķu (“Edinburgh Critics’ Choice Award”) apbalvojumu komēdijas nominācijā, kā arī tikuši nominēti “Perrier” balvai.

Uz Rīgu “brāļi” vedīs aptuveni pusotru stundu garo izrādi “Speedmouse”, kurā abi komiķi ir pārvērtuši savu priekšnesumu no parastas “stāvkomēdijas” uz digitālu izrādi.

Ar īpašas pults (“speedmouse”) palīdzību viņi pārvietojas pa dažādām programmas daļām, neparastā ierīce mēdz paātrināt arī garlaicīgu procesu norisi. Diemžēl galu galā šova tālvadības pults ir pazudusi.

Rodas saspringta situācija, kad brāļu tehniskais pārvaldnieks sastrīdas ar Deividu, kurš paziņo, ka tehniskais pārvaldnieks vairs nav vajadzīgs, jo neesot jau stalažu un dekorāciju, ko pārvietot, bet situācija pasliktinās vēl vairāk, kad šova vadītāja Tīna sāk psiholoģiskas spēlītes ar Šeinu. Šajā procesā netiek aizmirsts arī par skatītāju – viņš dabū pamatīgu izklaides devu.

Pasākuma organizatori sola, ka izrāde “Speedmouse” sagādāšot olimpiādes cienīgus skatus, tostarp zibenīgi ātru galda tenisu, austrāliešu atlēta Trevora Spartakusa mēģinājumus pārspēt rekordu šķēpmešanā un citas ne mazāk aizraujošas lietas. Tiesa, skatītājs tiek brīdināts – pēc tam, kad būšot iepazītas “Speedmouse” tehnoloģijas, skatītājam varētu zust vēlme atgriezties pie tik ierastās, “analogās” (pretēji digitālajai) komēdijas.

“The Umbilical Brothers” ir snieguši priekšnesumus daudzviet pasaulē no Tokijas līdz pat Frankfurtei, bet Latvijā pasaulslavenais duets kopā ar atraktīvo klaunu Roudiju uzstāsies pirmoreiz.

 

VARBŪT NODER

Izrādes sākums – 19.00

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv

Cena: Ls 8 – 25.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+