×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Digitālie mācību līdzekļi skolās varētu nonākt nākamajā gadā

Foto - LETAFoto - LETA

Digitālie mācību līdzekļi kā alternatīva visām ierastajām mācību grāmatām un darba burtnīcām skolās varētu nonākt jau nākamajā mācību gadā, intervijā aģentūrai BNS norādīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

“Šā gada laikā gribam radīt visiem priekšmetiem tur, kur ir mācību grāmatas un palīglīdzekļi, to digitālu alternatīvu jebkurā priekšmetā, lai skola, mācot kādu mācību priekšmetu, matemātiku, literatūru, varētu izvēlēties vai nu ierastos mācību līdzekļus, vai arī to digitālo alternatīvu,” klāstīja Ķīlis.

Ministrs paskaidroja, ka daudziem izdevējiem jau ir mācību līdzekļu digitālās versijas, taču ministrijai jāiegūst to izmantošanas tiesības. Tās var iegūt, piemēram, atpērkot,” viņš piebilda.

Ministrija tuvākajā laikā arī iecerējusi slēgt līgumus par digitālo mācību līdzekļu izmantošanas tiesībām ar izdevējiem, kuri piedalījušies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izsludinātajā projektu konkursā par mācību līdzekļu digitalizēšanu. Šim nolūkam atvēlēti 300 tūkstoši latu.

Ķīlis atzina, ka mācību līdzekļu digitalizācijai būs nepieciešams papildu finansējums, tāpēc ministrija nākamā gada budžeta pieprasījusi papildu vienu miljonu latu. Tiesa gan, šos līdzekļus digitālo mācību līdzekļu sagatavošanai varēs izmantot pēc tam, kad noteikumos, kuros definēts, kas ir mācību līdzekļi, tiks iekļauti arī digitālie mācību līdzekļi.

Pašlaik tiek lēsts, ka ar papildu miljona latu finansējumu būs pietiekami, lai nākamajā mācību gadā visiem mācību līdzekļiem radītu digitālās alternatīvas. “Protams, mēs arī skatīsimies papildu līdzekļus iekšējos resursos,” piebilda ministrs.

Jau vēstīts, ka Ķīlis nācis klajā ar vairākām reformām gan vidējā, gan augstākajā izglītībā. Ministrs izglītības sistēmā vēlas veikt vairākas reformas, tostarp pagarināt mācību gadu, par ko atbildētu izglītības iestādes, digitalizēt mācību līdzekļus, kā arī noteikt, ka izglītības iestāžu direktori amatā varētu atrasties tikai noteiktu termiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+