Latvijā
Novados

Digitalizē Vidrižu pagasta kapsētu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Šomēnes noslēgusies Limbažu novada Vidrižu pagasta kapsētas informācijas datu digitalizēšana, kas tika uzsākta pērnā gada vasarā, aģentūra LETA noskaidroja Limbažu novada pašvaldībā.

Kopējās projekta izmaksas ir 9220 eiro, no tām 8298 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu. Darbu veikti ELFLA un Limbažu novada pašvaldības līdzfinansētā un Vidzemes lauku partnerības “Brasla” atbalstītā projektā “Limbažu novada kapsētu digitalizācija”.

Digitalizāciju veica SIA “Cemety”, nodrošinot informācijas sistēmas izveidi, kas ietver uz topogrāfiskās uzmērīšanas datiem balstītu karti ar konkrētiem apbedījumiem piesaistītu informāciju un foto attēliem. Sistēma publiski pieejama ikvienam interesentam interneta vietnē “www.cemety.lv”.

Limbažu novadā līdz šim digitalizēta vēl tikai Limbažu pilsētas Jūras ielā esošā kapsēta.

Iedzīvotājiem, apmeklējot kapsētas vietni internetā, ir iespējams iegūt informāciju par kapsētā esošajām brīvajām apbedījuma vietām, apzināt savu senču atdusas vietas. Internetā esošo kapsētas karti ar piesaistīto informāciju iespējams atvērt ikvienā vietā, kur pieejams internets. Kapsētas karte drukātā veidā pavasarī tiks uzstādīta arī pie kapsētas ieejas, tādējādi uzlabojot orientēšanās iespējas teritorijā.

Kapu apsaimniekotājam – Vidrižu pagasta pārvaldei, turpmāk būs iespējams operatīvāk un precīzāk sniegt informāciju iedzīvotājiem par brīvajām apbedījuma vietām, plānot teritorijas izmantošanu, sagatavot līgumus ar klientiem, tādējādi veidojot pārdomātu un ilgtspējīgu kapsētas plānojumu un izmantošanu.

Tā kā digitalizācijas procesā par daudziem apbedījumiem informācija nebija pieejama, aicinām ikvienu, kura piederīgie apglabāti Vidrižu kapsētā, apmeklēt interneta vietni un izmantot iespēju sistēmas administratoram iesniegt papildus informāciju par konkrētiem tajā esošiem apbedījumiem, tādējādi uzlabojot sistēmas izmantošanas iespējas un pakalpojuma kvalitāti.

LA.lv