×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2015
Drukāt

Digitalizēta “Retro auto muzeja” pamatekspozīcija (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izmantojot Valsts kultūrkapitāla fonda piešķirto finansējumu, veikta “Retro auto muzeja” pamatekspozīcijas satura interaktīva modernizācija, papildinot esošo ekspozīciju ar vēsturiskiem foto, video un citiem datiem elektroniskā veidā, LA.lv uzzināja muzejā.

“Retro auto muzejs” ir privāts akreditēts muzejs Rīgā, un tajā var apskatīt tehnikas attīstību Latvijas un pasaules vēstures kontekstā, no pirmajiem Latvijā lietotajiem braucamrīkiem līdz pat pasaules mēroga autobūves sasniegumiem. Muzeja dibinātāji jau trešajā paaudzē rūpējas, lai saglabātu liecības par transporta līdzekļu attīstību, tai raksturīgo priekšmetisko vidi, darba prasmēm un tradīcijām Latvijas teritorijā.

Retro auto muzejā apskatāmi vairāk kā simt dažāda veida senie spēkrati – velosipēdi, motocikli un automašīnas. Projekta ietvaros apkopota un muzeja apmeklētājiem padarīta pieejamāka informācija par muzejā apskatāmajiem eksponātiem, to vēsturi, restaurācijas gaitu un dalību pasākumos. Muzeja apmeklētāji apkopoto informāciju var digitālā veidā apskatīt ekspozīcijas zālēs uzstādītajos datoros.

Muzeja vadītāja Diāna Orleāne atzinīgi vērtē materiālu digitalizāciju: “Iepazīstot ekspozīciju muzejā, apmeklētājs var uzzināt katra spēkrata “dzīvesstāstu”, tā restaurācijas gaitu. Šeit var redzēt, uzzināt un sajust lietu atdzimšanu. Katram apmeklētājam, atkarībā no viņa interesēm, tiek rasta individuāla pieeja, tiek dota arī iespēja ielūkoties auto restaurācijas procesā. Izmantojot modernās tehnoloģijas, apmeklētāji var uzzināt detalizētāku informāciju par viņus interesējošiem eksponātiem vai muzeja darbību kopumā. Ekspozīcijas zālēs uzstādītajos datoros apmeklētāji var apskatīt arī informāciju par eksponātu piedalīšanos latviešu un padomju kinofilmās, pasākumos kā arī vairāk uzzināt par muzeja aizsācēju – Oļģertu Orleānu. ”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Muzejs fantastisks, plaša un iespaidīga kolekcija. Ļoti zinoši cilvēki. Ieguldīts milzīgs darbs. Es lepojos, ka pie mums Pārdaugavā, Bieriņos ir tāds muzejs.

Draugiem Facebook Twitter Google+