×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Digitāls un vēlreiz digitāls Liepājā


ReklāmfotoReklāmfoto

Šogad piecu gadu jubileju svin pašmāju lielākais vasaras elektroniskās mūzikas festivāls “Shine Fest 2014”. Festivāls aicina izbaudīt elektronisko mūziku Liepājā, kur triju dienu garumā no 25. līdz 27. jūlijam skanēs gan dīdžeju priekšnesumi, gan dzīvā mūzika.

Festivāls ir kļuvis par Latvijas elektroniskās mūzikas cienītāju un Liepājas pilsētas kultūras programmas neatņemamu sastāvdaļu. “No dīdžeju setiem pludmales kafejnīcā “Shine Cafe” tas dažu gadu laikā ir izaudzis līdz Latvijā nozīmīgākajam elektroniskās mūzikas kopienas pasākumam,” uzskata pasākuma rīkotāji.

Jubilejas gadā festivāla organizatori kā galveno uzdevumu izvirzījuši nevis pārsteigt apmeklētājus ar lielajām pasaules zvaigznēm, bet radīt kvalitatīvu pasākumu ar daudz intīmāku atmosfēru kā ierasts lielajos festivālos. Šogad festivāls norisināsies uz trim skatuvēm – lielās “Metaxa Dance Arena”, skaļajā “Live” teltī un eksperimentālajā “Underground” teltī. Tā apmeklētāji varēs baudīt 34 stundu nepārtrauktu programmu, kas piedāvās dažādu stilu mūziku pat visprasīgākajām elektroniskās mūzikas gaumēm – “tech house”, “techno”, “progressive house”, breikbīta, roka, džeza, regeja ritmus. Festivālā piedalīsies labākās pašmāju dīdžeju apvienības, savai komandai pieaicinot kolēģus no ārvalstīm – Bogdan Taran ar Amber Muse, neatkārtojamā Ksenija Kamikaza ar apvienību “Platz fur Tanz”, “Urban Soulz” un, kas ir iepriecinoši, neizpaliks arī dzīvās mūzikas priekšnesumi.

Elektronisko mūziku tomēr var izpildīt dzīvā skanējumā un mūziķu klātbūtnē – tā nenozīmē vien pogas “play” nospiešanu kādā no daudzajām mūzikas ražošanas datorprogrammām. Spilgts piemērs tam ir tepat kaimiņos. Igaunijas apvienība “Digital Digital” ir alternatīva elektroniskā mūzika dzīvajā izpildījumā. Radusies 2010. gadā, pateicoties eksperimentiem, sintezējot dzīvo skanējumu ar “breikstepa” un “bungu un basu” mūzikas žanriem, tam visam pievienojot dzīvu bungu un basģitāras skanējumu. Debijas albums “Digicide” lauza daudzus šablonus un priekšstatus par elektroniskās un dzīvās mūzikas skanējuma normām. Uzstājoties Latvijā, viņi parādīs savu neatkārtojamo stilu, kurā ir kaut kas no minētās bungu un basu mūzikas, popmūzikas, breikbīta, roka un alternatīvās mūzikas elementiem. Starp citu, neraugoties uz neilgo pastāvēšanas laiku, “Digital Digital” jau paguvusi uzstāties kopā gan ar grandiem “Clawfinger” no Lielbritānijas, gan ar mūsu pašu elektroniskās mūzikas pionieriem “Zodiac”.

Festivāla dalībnieki varēs izmantot iespēju ieturēt maltīti, baudīt kokteiļus, sauļoties, nodoties sportiskām un radošām aktivitātēm – piedalīties gan pludmales volejbola, gan pludmales minifutbola turnīros, apmeklēt dažādas radošās nodarbības.

Varbūt noder


Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv/”www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 15 – 20.

Programma: 


25.VII: Spin Science (EE), Taran & Lomov, Andre Crash & Laso, Dmi3

Max Mancho, ZaZzy, Super Oganes.

26.VII: Beat (UK/LV), Yanik (LT), Ksenia Kamikaza, Sola, Nikulin, Esoniq, Villy Roy, Uppfade, Kris Hovel, Johny Adroit, Guretsky. Live stage: Digita Digital (EE), Didactic Scalica (GE), Das Ist, Esoniq live. Underground stage: Chaozlevel (EE), MC Puffnutty (RU), MC Slin (EE), Slovar, Nerone, Juritah, VTL, Bodyhie.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+