×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Dikensa “Ziemsvētku dziesma” pārtapusi zīmējumu operā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 7. janvārī, Rīgas Doma kapitula zālē sadarbībā ar biedrības “Ascendum” projektu “Mans Doms” notiks režisora Vara Klausītāja jaunākā izrāde – zīmējumu opera “Dāsnumātika”, portālam LA.lv pastāstīja “MansDoms” projekta vadītājs Gatis Vectirāns.

Vectirāns paskaidroja, ka izrādē Čārlza Dikensa populārā stāsta “Ziemassvētku dziesma” darbība ir pārcelta uz garu un enģeļu skolu, kurā audzēkņu mācību materiāls ir cilvēks, un šoreiz tas ir skopais banķieris Druvis. Viņam jātiek galā ar dažādiem pārbaudījumiem, lai kļūtu par dāsnāku un labāku cilvēku, un bērniem kopā ar izrādes galveno varoni būs iespēja saņemt dāsnumātikas kursa liecību.

Izrāde tapusi, sadarbojoties ar dramaturģi Rasu Bugavičuti, dzejnieci Annu Auziņu, horeogrāfi Agnesi Bordjukovu, scenogrāfu Rūdolfu Baltiņu, gaismu mākslinieku Jāni Sniķeri un tērpu mākslinieci Gerdu Zandersoni. Izrādes veidošanā piedalījušies arī Rīgas Doma Kora skolas meiteņu kora ansamblis Airas Birziņas vadībā, vīru ansamblis vadītāja Pētera Vaickovska vadībā, mūziķu grupa “The Quinters” un, protams, arī aktieri Marta Ančevska un Klāvs Melliss.

Zīmejuma operā tiks atskaņotas Kaspara Zemīša oriģinālkompozīcijas gan instrumentālā izpildījumā, gan Rīgas Doma kora skolas meiteņu un vīru koru ansambļu priekšnesumā.

Pirmās izrādes laikā gūtie ienākumi tiks izmantoti nākamās dienas izrādes organizēšanā, kas būs dāvinājums bērnu nama bērniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+