Sports
Basketbols

Dikeulaka: Kopā ar Latvijas izlasi vēlos piedzīvot vēl vienas olimpiskās spēles0

foto: LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlases saspēles vadītāja Elīna Dikeulaka kopā ar valstsvienību vēlas piedzīvot vēl vienas olimpiskās spēles, intervijā Latvijas Basketbola savienībai (LBS) pauž sportiste.

Kā vēstīts, Latvijas sieviešu basketbola izlase, turpinot gatavošanos Pasaules kausa izcīņai, svētdien pārbaudes turnīrā Parīzē ar rezultātu 70:77 piekāpās Austrālijai, kura ir vairāku olimpisko spēļu un Pasaules kausa izcīņu medaļniece.

Dikeulaka šajā spēlē kļuva par 11 basketbolisti, kura Latvijas sieviešu valstsvienībā aizvadījusi vismaz 100 spēles. Vēl to paveikušas Gunta Baško (190), Ieva Tāre (148), Anete Jēkabsone-Žogota (134), Zane Teilāne (134), Liene Jansone (132), Zane Eglīte (129), Aija Putniņa (124), Ieva Kubliņa (122), Aija Brumermane (110) un Ilze Ose-Hlebovicka (106).

“Nezinu, vai šī spēle ar ko īpašu paliks atmiņā, taču uzskatu, ka tas ir liels pagodinājums – iespēja jau tik ilgi pārstāvēt mūsu valsti. Atceros, kad biju jaunāka, arī Gunta Baško saņēma apsveikumu par aizvadīto simto spēli izlases rindās. Aizdomājos, cik gan tas ir nozīmīgs skaitlis, taču nekad nebiju domājusi, ka arī es to piedzīvošu. Kopš debijas izlasē ir pagājuši vairāk nekā desmit gadi, ieguldīts smags darbs un emocijas. Esmu tiešām priecīga, ka esmu vajadzīga un spēju dot pienesumu Latvijas izlasei,” LBS citē Dikeulakas teikto.

Viņa valstsvienībā debitēja 2007.gadā mačā pret Zviedriju, 16 minūtēs gūstot 13 punktus un veicot četras rezultatīvas piespēles.

“Šo spēli neatceros, bet pirmā pieredze valstsvienībā, kā jebkuram, ir milzīgs pagodinājums. Domāju, ka pārstāvēt Latvijas sieviešu basketbola izlasi jau no bērnu dienām ir katras jaunas basketbolistes sapnis. Tas ir liels gods – iekļūt sastāvā, būt kopā ar komandu un mācīties no pieredzējušām spēlētājām,” secina Dikeulaka.

Pirms desmit gadiem viņa bija izlases sastāvā Pekinas olimpiskajās spēlēs, bet tagad, visticamāk, debitēs Pasaules kausā.

“Pirms 11 gadiem noteikti nevarēju iedomāties, ka tiksim uz olimpiādi vai Pasaules kausu. Tas, manuprāt, ir ļoti liels sasniegums sportā. Augstāk izlasē vairs nav, kur kāpt. Tas ir brīnišķīgi, ka man ir iespēja piedalīties un piedzīvot šos sasniegumus kopā ar pārējām meitenēm,” stāsta 29 gadus vecā basketboliste.

Visspilgtāk viņai palicis atmiņā gads, kurā latvietes spēlēja Pekinas olimpiskajās spēlēs.

“Ne katram sportistam savas karjeras laikā ir lemts to piedzīvot. Izšķirošā spēle – tas bija kaut kas fantastisks! Protams, arī pēdējais Eiropas čempionāts, kurā tikām uz Pasaules kausu, ir neaizmirstams. Visa komanda bija saliedēta un kopā gājām uz vienu mērķi. Tās sajūtas grūti aprakstīt – čempionāta laikā guvu traumu, tāpēc pēdējās spēlēs piedalījos tikai daļēji. Skatoties no malas, spriedze ir vēl lielāka, nekā esot laukumā. Tagad emocijas ir fantastiskas,” atceras Dikeulaka.

Basketboliste uzsver, ka vēlas atkal piedalīties olimpiskajās spēlēs.

“Noteikti vēlētos vēlreiz nokļūt olimpiskajās spēlēs. Pekinā man bija tikai 18 gadu, pieredze vēl nebija tik liela. Izredzes tikt uz Tokijas olimpiskajām spēlēm ir reālas. Vēlos šīs visas emocijas un sajūtas izdzīvot vēlreiz, tikai tagad ar citu dzīves un spēles pieredzi,” atzīmē Dikeulaka.

Viņa piedalījusies trīs Eiropas čempionātu finālturnīros, kā arī Pekinas olimpiskajās spēlēs, vidēji katrā valstsvienības mačā bijusi laukumā 21 minūti 19 sekundes, guvusi 9,0 punktus un veikusi 2,7 rezultatīvas piespēles. Ar viņas līdzdalību Latvijas komanda izcīnījusi 54 uzvaras.

Saistītie raksti

Latvijas sieviešu valstsvienības visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā viņa ieņem devīto vietu (900 punkti), bet starp labākajām piespēlētājām ieņem trešo pozīciju (266). Rezultatīvākās spēles viņai izdevušās Eiropas čempionātos – 27 punkti pērn spēlē ar Melnkalnes izlasi un 25 punkti 2011. gadā mačā ar Franciju.

Pasaules kausa apakšgrupā Latvijas basketbolistes spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un planētas titulētāko izlasi ASV.

Pasaules kausa izcīņā no 22. līdz 30.septembrim notiks Kanāriju salās, Spānijā. Tajā piedalīsies planētas 16 spēcīgākās izlases, kas būs sadalītas četrās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

Latvijas dāmu izlase ceļazīmei uz Pasaules kausu tuvu bija vēl divas reizes, taču tad pie kārotās iespējas netika.

LA.lv