×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
31. jūlijs, 2013
Drukāt

Diklofenaks, ilgstoši lietots, rada nopietnu risku

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Izpētē secināts, ka pacientiem, kuri regulāri, ilgstoši un lielās devās lieto diklofenaku, ir neliels miokarda infarkta vai insulta risks.

 

Eiropas Zāļu aģentūra tomēr ir secinājusi, ka ar diklofenaka lietošanu saistītie ieguvumi vēl joprojām atsver riskus, un iesaka šim medikamentam piemērot piesardzības pasākumus, kas turpmāk būs iekļauti zāļu aprakstā un lietošanas instrukcijā.

Neliela miokarda infarkta vai insulta riska dēļ īpaši jāuzmanās pacientiem, kuri šo medikamentu lieto regulāri, ilgstoši un augstās devās – 150 mg dienā.

Ja miokarda infarkts vai insults jau ir bijis, ir sirds mazspēja, sirds vai galvas smadzeņu asinsvadu aizsprostojumi vai operācija to likvidēšanai vai apiešanai, vai ir asinsrites traucējumi, kas ierobežo asins plūsmu ekstremitātēs, diklofenaku saturošu zāļu lietošana nav ieteicama.

Pacientiem ar paaugstinātu asinsspiedienu un holesterīna līmeni asinīs, diabētiķiem vai smēķētājiem jākonsultējas ar ārstu, lai izvērtētu, vai diklofenaku var lietot un kāds ir labākais veids.

Ja diklofenaks lietots ilglaicīgi, nākamās vizītes laikā kopā ar ārstu jāizvērtē, vai ārstēšana ar šo medikamentu ir piemērota un turpināma. Tomēr bez saskaņošanas ar ārstu zāļu lietošanu pārtraukt nav vēlams.

Diklofenaks ir medikaments, ko plaši izmanto sāpju un iekaisuma mazināšanai, it īpaši artrīta gadījumā. Šīs zāles pieder grupai, ko dēvē par nesteroīdajiem pretiekaisuma līdzekļiem. Latvijā pieejami apmēram 40 preparāti, kuru aktīvā viela ir diklofenaks. No tām pieprasītākās ir Diclac, Diclomelan retard, Dicloberl, Dicloberl retard, Diclovit, Olfen Depocaps.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+