×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Dimants: Tas ir prettiesisks lēmums, kas ir vērsts tieši pret regulatora vadītāju (10)

dimants_ainars0801

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas šodien atbalstītais lēmumprojekts par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Aināra Dimanta atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata ir prettiesisks, kas ir vērsts tieši pret regulatora vadītāju.

Tā aģentūrai LETA teica NEPLP vadītājs Dimants.

“No šī lēmuma jau nemainās argumenti pret vienu vai pret četriem locekļiem. Ja argumenti neiztur kritiku attiecībā uz četriem, tad tie paši argumenti neiztur kritiku arī pret vienu. Jābūt ļoti nopietniem pierādītiem likuma pārkāpumiem tieši manā darbībā, un tikai tad lēmums var tikt uzskatīts par tiesisku. Pašlaik es redzu, ka tas ir prettiesisks lēmums, tas ir vērsts tieši pret regulatora vadītāju, kurš, protams, pēc likuma arī pārstāv šo regulatoru,” skaidroja NEPLP vadītājs.

Dimants skaidroja, ka visas tās pašas problēmas, uz kurām viņš norādījis jau agrāk par šo lēmuma projektu, tās paliek spēkā. “Tas nav stāsts par manu personu, tas ir stāsts par regulatora neatkarību. Tas nav tiesisks lēmums, kādam tam vajadzētu būt regulatora gadījumā, ja mēs neesam politiski atbildīgas amatpersonas, tas nedrīkst būt motivēts politisks lēmums, un ir jābūt tiesiskam lēmumam. Jābūt pierādītiem ļoti noteiktiem likumā paredzētiem pārkāpumiem manā personiskajā darbībā.”

NEPLP vadītājs norādīja, ka komisijā “mans personiskās darbības izvērtējums nemaz netika izvērtēts. Tika izvērtēts tikai iesniegums, kas attiecās uz visiem četriem locekļiem. Pārmetumi beigās tika attiecināti tikai uz mani, kaut arī mēs esam koleģiāla institūcija un visus lēmumus pieņemam balsojot”.

Attiecībā uz tālāku rīcības plānu gadījumā, ja Saeima nobalsos par Dimanta atbrīvošanu no amata, viņš sacīja, ka par to lēmumu pieņems tad, kad tam būs pienācis laiks. “Rīcības soļus par to, ja gadījumā Saeima nobalsos par manu atlaišanu, es izvēlēšos tad, kad tiks pieņemts attiecīgais lēmums. Šis stāsts nav par Dimantu, bet par neatkarīgu regulatoru un sabiedrisko mediju pārraudzību Latvijā, un cīņa vēl nav beigusies. Par konkrētiem rīcības soļiem tiks izlemts tad, kad būs pienācis laiks izlemt,” sacīja Dimants.

Jau rakstīts, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien atbalstīja lēmumprojektu par NEPLP vadītāja Dimanta atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata, bet politiķu iesniegumā minēto pārējo trīs locekļu atbrīvošanu noraidīja.

Gala lēmums par lēmumprojektiem būs jāpieņem Saeimai.

Jau ziņots, ka “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un partijas “No sirds Latvijai” līderi 17.jūnijā Saeimas Prezidijam iesniedza dokumentu par NEPLP locekļu atlaišanu.
Iesniegumu iniciējusi LRA, bet to parakstījuši arī vairāku partiju līderi – Solvita Āboltiņa (V), Augusts Brigmanis (ZZS), Dainis Liepiņš (LRA) un Inguna Sudraba (NSL).

Iesniedzēji kritizē, ka NEPLP pieņēma lēmumu attiecībā uz “Radio Skonto plus” programmas apstiprināšanu, padarot to par krievu valodā raidošu radiostaciju. Tādējādi NEPLP esot mazinājusi Saeimas deputātu uzticību padomes locekļu kompetencei un spējai pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus.

Politiķi arī atsaucas uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumā secināto, ka NEPLP nav efektīvi rīkojusies ar finanšu līdzekļiem gandrīz divu miljonu eiro apmērā. Tāpat ziņojumā secināts, ka NEPLP ir vāja kontroles sistēma pār amatpersonu un darbinieku komandējumiem un darba braucieniem, kā arī konstatētas citas nepilnības.

Tāpat tiek pausta nostāja, ka NEPLP locekļi Dimants, Aija Dulevska, Dainis Mjartāns un Ivars Zviedris neatbilst likumā noteiktajai prasībai par labu reputāciju, tāpēc tas viņiem liedz turpināt šo amatu ieņemšanu.

Savukārt NEPLP izplatījusi paziņojumu masu medijiem, kurā norāda, ka pieprasījums atlaist NEPLP locekļus ir uzbrukums masu mediju neatkarībai.

Paziņojumā uzsvērts, ka NEPLP ir demokrātiskas un tiesiskas valsts neatkarīgas mediju, it īpaši sabiedrisko mediju, sistēmas sastāvdaļa. Tieši tādēļ likums ir noteicis ļoti konkrētus gadījumus, kādos ir iespējams atsaukt NEPLP locekļus.

Padome norāda, ka neviens no atlaišanas apstākļiem nav iestājies.

NEPLP paziņojumā norāda, ka dažu Saeimas deputātu ideja atlaist padomes locekļus viņiem nav pārsteigums. Tiekoties ar deputātiem, ne reizi vien padomes locekļi esot saskārušies ar zīmīgiem mājieniem, kas skar to vai citu LTV sižetu vai LR raidījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. KAS ir noregulēts??? Izņemot ATKAL viens jauns TV kanāls krievu valodā !!!!!!!

 2. 100% piekrītam!!! Atbildēt

  par šo “dimantu” 7. jūlijs, 2015 13:41 Atbildēt

  NEPLP vadītāja amatā politiķi noteikti nebija iesēdinājuši dimantu, bet gan satrupējušu, nelabu smaku izplatošu organismu. Tautā šo organismu sauc par sorozītiem, jeb sorozītu ideoloģiju – pārprastas Karla Popera idejas. Politiķi NEPLP vadību bija uzticējuši ar šo sorozītu slimību apsēstam organismam, tādējādi pārvērzdami par tautas naudu uzturētos Latvijas Sabiedriskos mēdijus par vidi, kur attīstās slimības jeb sorozītu ideoloģijas. Politiķi, šādi rīkodamies, ir pierādījuši savas domāšanas mazspēju un nespēju atšķirt ideoloģiju no demokrātiskas valsts plašsaziņas (t.i. viedokļu dažādības). Latvijas politiķi ir izlikušies par beigtiem un akliem, novēršot skatienu no acīmredzamā, un proti, kad Latvijas Kultūras ministrijas Integrācijas dept. centieni tika pārsvītroti ar NEPLP darbību. Latvijas poilitiķi izlikās par beigtiem, redzot kā NEPLP piesmej mūsu Satversmes pamatu – Valsts valodu. Jūs, politiķi, esat vainīgi par Latvijas Sabiedrisko mēdiju pārvēršanu par vienpusīgu ideoloģiju.

 3. Dimata kungs patiesībā ir “”biedrs”” ar komunistisku domāšanas “”veidu,kas nav “”gadījuma cilvēks””žurnalistikā , un biedriem “”aizejot ir piemirsts”” tāpat kā vesela rinda darboņu Latvijas politikā un kuru atrašanās amatos “”beidzas ,kad ar visu krēslu izmet pa logu””.

 4. Esi vīrs. Cilvēki jau saprot par ko.

 5. Tā ir nēesmu sapratis ko šis kantoris dara? Krievijas kara TV propoganda pilni importa kanāli un tas atļauts? kur Latvijas valsts?

 6. Precīzi vērsts!

 7. Jā ? Vajadzēja vērst pret laternas stabu uz ielas ?
  Izskatās, ka te nav vis vienkārši дурная башка bet mērķtiecīga iedzīvotāju morāles graušana. Varbūt pat “austrumu kaimiņa” uzdevumā ?

  • Kas, latviešu valodā nebija piemērotu vārdu? Vairāk lasi Raini un K.Voldemāru. Kāda nozīme pētīt to kazuistiku, ko paši sarakstījuši, tā ir krievu prerogatīva – lai Višņakovs mums “aizrāda”. Manis pēc jāpadzen viņus visus ar kūts dakšām. Lai pielieto savu kazuistiku lai pasargātu mūsu informatīvo telpu no krievu invāzijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+