×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. decembris, 2015
Drukāt

“Dimensijas” – performances ar Karlsona un Plakida mūziku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 2016. gada 2. janvārī plkst. 18 pirmo reizi Latvijā notiks komponistes un performances mākslinieces Anastasijas Kadišas autorkoncerts ar nosaukumu “Dimensijas”, kurā piedalīsies pati autore, flautiste Mirijama Hidbera Dikinsone (Šveice) un arfiste Elizabeta Lāce (Latvija), LA.lv uzzināja Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Koncertā būs iespēja dzirdēt un redzēt jaunās komponistes skaņdarbus un performances soloinstrumentiem un ansambļiem, kā arī viņas pedagogu – Jura Karlsona un Pētera Plakida mūziku. Arī pats koncerts noritēs neparasti – performances veidā aptverot visu zāli.

Kopš 2010. gada septembra jaunā latviešu komponiste un performances māksliniece Anastasija Kadiša dzīvo un turpina studēt Šveices pilsētā Bāzelē. Bāzeles Mūzikas akadēmijā viņa apguvusi laikmetīgo instrumentālo kompozīciju pie pasaulslavenā Georga Frīdriha Hāsa un elektroakustisko kompozīciju pie Ērika Onjas.

Ārzemju studiju laikā jaunajai komponistei tika pavērstas plašas iespējas eksperimentēt ar skaņu un formu, kā rezultātā ir tapuši darbi, kuri jau paguvuši skanēt tādu slaveno jaunās mūzikas festivālu ietvaros kā Donauešingenas Jaunās Mūzikas Dienas (Vācija), SWR Švecingenas Jaunās Mūzikas Festivāls(Vācija), elektroniskās mūzikas festivāls d‘Bâle (Šveice), Mūsdienu Mūzikas Dienas Romā (Itālija) u.c. Pēc maģistra grāda iegūšanas Bāzeles Mūzikas akadēmijā jaunā māksliniece, uzklausot pasniedzēju padomu, nolēma attīstīt savu uzsākto ceļu multimediālo žanru jomā un, iestājoties 2014. gadā FHNW Dizaina un Mākslas augstskolā Bāzelē, sāka intensīvi darboties eksperimentālajā performances žanrā, radot darbus ar skaņām, krāsām, teatrāliem elementiem, kustībām, gaismu un priekšmetiem. Anastasijas inovatīvie darbi jau spējuši gūt uzmanību ACT’15 performances festivālā Šveicē un tika apbalvoti ar vācu Deutsche Bank stipendiju programmas Mūsdienu mūzikas teātris ietvaros.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+