“Dinamo” aptur Miķeli un “Lokomotiv” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” kārtējā regulārā čempionāta spēlē trešdien ar rezultātu 4:1 (0:0, 1:1, 1:0) savā laukumā pieveica Jaroslavļas “Lokomotiv” komandu, kuras rindās spēlē latviešu uzbrucējs Miķelis Rēdlihs.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30

Rīdziniekiem divus vārtus guva Kails Vilsons, bet pa vienai reizei atzīmējās Krišjānis Rēdlihs un Miks Indrašis, kurš realizēja soda metienu. Tāpat Indrašis arī izpildīja divas rezultatīvas piespēles.

Savukārt vienīgos vārtus “Lokomotiv” rindās guva Emils Gaļimovs.

Spēli aktīvāk iesāka mājinieki, bet “Lokomotiv” cīņas ievadā spēlēja salīdzinoši mierīgi. Trešdaļas vidū rīdzinieki izturēja mazākumu, bet labākais moments cīņas sākumā tika izveidots 12.minūtē, kad Mārtiņa Cipuļa mestā ripa lidoja pāri vārtiem. Pirmajā trešdaļā Rīgas “Dinamo” pretiniekiem ļāva izpildīt vien pāris metienus pa vārtiem un rezultāts tā arī palika neatklāts.

Arī otrās trešdaļas sākumā uzskatāmi varēja redzēt, ka “Lokomotiv” komanda šosezon ielaidusi vismazāk vārtu līgā, un cīņa no abu komandu puses ritēja samērā piesardzīgi. Trešdaļas devītajā minūtē likās, ka Rīgas “Dinamo” komanda atklājusi rezultātu, tomēr pēc Rustama Begova metiena ripa tā arī nešķērsoja līniju, savukārt minūti vēlāk to paveica “Lokomotiv” – pēc Stefana Kronvala metiena bija vairāki rikošeti un ripa ielidoja vārtos. Šis vārtu guvums tika pieskaitīts Gaļimovam.

Tomēr jau nepilnas trīs minūtes vēlāk Rīgas “Dinamo” panāca izlīdzinājumu – pēc Mika Indraša metiena ripa tika atsista vārtu priekšā, kur sekmīgākais bija Vilsons. Trešdaļas beigas jau ritēja aktīvāk, tomēr rezultāts nemainījās – 1:1.

Trešā trešdaļa atkal sākās salīdzinoši mierīgi, tomēr tās vidū Rīgas “Dinamo” pirmoreiz cīņā izvirzījās vadībā – pirmās maiņas uzbrucējs Juris Upītis laukuma vidū apturēja Miķeli Rēdlihu un devās uz vārtiem. Pirmo Upīša metienu atsita vārtsargs, tomēr jaunais uzbrucējs turpināja cīnīties par ripu, atguva to un atdeva piespēli Vilsonam, kurš meta nekļūdīgi. Šis Upītim bija pirmais rezultativitātes punkts šosezon.

Drīz vien “Lokomotiv” nopelnīja savu pirmo noraidījumu mačā un to izmantoja rīdzinieki – Krišjānis Rēdlihs nomānīja pretinieku un pēc tam raidīja ripu “Lokomotiv” vārtsargam Vitālijam Koļesņikam starp kājsargiem. Turpinājumā Rīgas “Dinamo” iniciatīvu neatdeva un ļoti pārliecinoši nosargāja uzvaru. Priekšpēdējā minūtē pēc pārkāpuma pret Upīti abu komandu spēlētāji sāka grūstīties, bet pēdējā minūtē jau iespēju izpildīt “bullīti” nopelnīja Indrašis, kurš bija nekļūdīgs un pielika punktu mačam – 4:1.

Par labākajiem spēlētājiem mačā tika atzīti uzbrucēji Vilsons un Sergejs Plotņikovs.

Šajā mačā Miķelis Rēdlihs nospēlēja 13 minūtes un 42 sekundes, izdarot vienu metienu pa vārtiem.

“Lokomotiv” vienību pārstāv arī latvietis Jānis Sprukts, taču viņš ir iedzīvojies ceļgala savainojumā un tuvākajā laikā laukumā neatgriezīsies.

Turpinājumā piektdien Rīgas “Dinamo” sagaidīs mačs pret Čerepovecas “Severstaļ”, svētdien Latvijas komanda sacentīsies ar līgas līderi Sanktpēterburgas SKA, bet pirms pārtraukuma 13.decembrī būs jātiekas ar Laura Dārziņa pārstāvēto Čeļabinskas “Traktor” komandu.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas klubs ar 62 punktiem 33 spēlēs atguva trešo vietu, par trim punktiem apsteidzot Maskavas CSKA komandu, kas aizvadījusi par vienu maču vairāk. Savukārt otrajā vietā esošā Maskavas “Dinamo” iekrājusi 68 punktus 33 spēlēs.

Tikmēr “Lokomotiv” vienība ar 50 punktiem 32 cīņās saglabā astoto vietu Rietumu konferencē.